Róg obfitości

● Aby usta były gładkie i zadbane, należy masować je szczoteczką do zębów lub gruboziarnistym cukrem. Starym i wypróbowanym sposobem jest smarowanie ich miodem.

● Aby powiększyć optycznie usta obrysowujemy je konturówką na zewnątrz zarysu ust. Aby pomniejszyć - wewnątrz. Usta optycznie powiększa również błyszczyk Duże wargi powinno się malować szminkami ciemnymi i matowymi.

● Aby kolor długo się utrzymywał na ustach należy rozprowadzić podkład, następnie puder, konturówkę i wreszcie szminkę.

● Aby usta były gładkie, przed położeniem szminki należy je nawilżyć.

● Aby oczy pięknie błyszczały należy potrzymać na nich kompresiki z mocnej herbaty, a jeszcze lepiej z naparu z kwiatów czarnego bzu (do kupienia w każdym sklepie zielarskim i aptece). Naparu używa się także do kąpieli i przemywania twarzy, a biegłe w tej dziedzinie Francuzki twierdzą, że działa rewelacyjnie.

● Jeżeli używa się różu pudrowego bezpośrednio na cerę, należy najpierw się przypudrować, wówczas róż nie będzie tworzył plam.

● Nie należy nakładać na powieki kremu nawilżającego jeżeli będziemy je malować cieniami. Należy rozprowadzić na nich korektor, a następnie przypudrować. Cienie łatwiej się wówczas rozprowadzają, a makijaż jest trwalszy.

● Zbyt jasny korektor zamiast tuszować wybrane miejsca, jeszcze bardziej je uwypukla.

● Korektor najlepiej sprawdzić nakładając go na widoczne żyłki w wewnętrznej stronie nadgarstka.

● Jasne pudry dają efekt młodej i naturalnej skóry. Bardzo ciemne cienie sprawiają, że oczy wydają się optycznie mniejsze.

● Kredka i puder do brwi zastosowane razem dłużej się utrzymują.

● Dwie lub trzy cienkie warstwy tuszu na rzęsach wyglądają lepiej i efektowniej niż jedna,
nałożona grubo.

● Aby spowolnić siwienie włosów należy regularnie pić herbatę z suszonych owoców głogu.

● Po umyciu włosów nie trzyj ich ręcznikiem. Lepiej „wycisnąć” w ręcznik, pozostawić chwilę i dopiero nałożyć odżywkę lub wysuszyć.

19.12.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Biorąc pod uwagę infalcję i ogólną sytuację gospodarczą, sądzę, że moja sytuacja w ciągu najbliższego roku:
| | | |