Rafał Majka pierwszym liderem Karpackiego Wyścigu Kurierów

Na trasie Knurów – Ochotnica Górna rozegrano 11 czerwca pierwszy etap Karpackiego Wyścigu Kurierów – jazdę indywidualną na czas na dystansie 7,5 km. Pierwszym liderem tegorocznego wyścigu został Rafał Majka z reprezentacji Polski, wyłoniono również liderów poszczególnych klasyfikacji. Po południu tego samego dnia odbył się kolejny etap - z miejscowości Sromowce Niżne do Jabłonki.

Rafał Majka z reprezentacji Polski wygrał jazdą indywidualną na czas podczas Karpackiego Wyścigu Kurierów i został pierwszym liderem imprezy. Polak wyprzedził o 17 sekund Bułgara Borislava Ivanova i o 33 sekundy swojego kolegę z drużyny Sylwestra Janiszewskiego. Reprezentacja Polski zwyciężyła również w klasyfikacji drużynowej etapu rozegranego 11 czerwca na dystansie 7,5 km z Knurowa do Ochotnicy Górnej.
Wyłoniono także liderów innych klasyfikacji. W fioletowej koszulce lidera klasyfikacji aktywnych pojedzie Borislav Ivanov, różową koszulkę lidera klasyfikacji górskiej założy Sylwester Janiszewski, Rafał Majka został również liderem klasyfikacji punktowej. W czarnej koszulce „awansujących”: pojedzie Mateusz Chmurzewski z MG LKS Błękitni Sokpol Koziegłowy, a w białej koszulce lidera klasyfikacji zawodników do lat 20 wystartuje do następnego etapu Rosjanin Alexey Kuzmenko z zespołu Team Primorskiy District.
Po południu tego samego dnia odbył się kolejny etap - z miejscowości Sromowce Niżne do Jabłonki.