Edyta wśród najlepszych

Zakończyła się trzecia edycja Pucharu Świata we wspinaczce we francuskim Chamonix. Edyta Ropek wywalczyła srebro, świetnie radząc sobie z niezwykle mocnymi rywalkami.

Najlepsza tarnowska zawodniczka w konkurencji wspinaczki sportowej Edyta Ropek podczas trzeciej edycji Pucharu Świata w Chamonix wywalczyła srebrny medal. Edyta świetnie poradziła sobie z niezwykle mocnymi przeciwniczkami, potwierdzając swoją wysoką formę i przynależność do ścisłej, światowej czołówki. Już w 1/8 finału zwyciężyła z Rosjanką Natalią Titową stosunkiem czasów 12,41 sekundy do 12,53sekundy, a kolejne biegi okazały się jeszcze szybsze. W 1/2 finału Edyta pokonała tegoroczną, dwukrotną zwyciężczynię pucharów świata z Trento i Moskwy Julię Lewoczkinę stosunkiem czasów 10,57. do 10,98 sekundy.