Tarnowska Orkiestra Kameralna zaprasza
Tarnowska Orkiestra Kameralna zaprasza 26 września do Sali Lustrzanej na koncert skrzypcowy z udziałem Krzysztofa Jakowicza. Początek koncertu o godzinie 18.00.
Krzysztof Jakowicz wystąpi 26 września w Tarnowie w sali Lustrzanej przy ulicy Wałowej podczas koncertu z Tarnowską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją
Oresta Telwacha. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00.
Krzysztof Jakowicz urodził się w 1939 roku, ukończył Liceum Muzyczne we Wrocławiu. W latach 1958-63 studiował wiolinistykę u Tadeusza Wrońskiego w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie.
W latach 1965-66 studiował na Indiana University w Bloomington w Stanach Zjednoczonych. W 1959 zajął pierwsze miejsce w Konkursie im. Eugène Ysaya w Warszawie oraz trzecie miejsce w Konkursie Muzycznym odbywającym się w ramach Światowego Festiwalu Młodzieży w Wiedniu. W 1962 roku zdobył trzecią nagrodę i nagrodę specjalną
Henryka Szerynga na IV Międzynarodowym Konkursie im. H. Wieniawskiego w Poznaniu, a w roku 1970 otrzymał nagrodę specjalną Konkursu im. George Enescu w Bukareszcie.
Występował m.in. Podczas festiwali: Warszawska Jesień, Festiwal Dwóch Światów w Spoleto, Berliner Festspiele, Festival de Paris, Festival Vlaanderen, Wiener Festwochen oraz w festiwalach w Edynburgu, Londynie i Bregenz. W latach 1966-68 współpracował z Warszawskim Kwintetem Fortepianowym.
Krzysztof Jakowicz występował z recitalami w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii i Izraelu, oraz jako solista i z takimi orkiestrami jak: English Chamber Orchestra, Filharmonia Izraelska, Wiener Symphoniker, Bamberger Symphoniker, BBC Scottish Symphony Orchestra, Sinfonia Varsovia, Orkiestra Filharmonii Narodowej, Wielka Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, ORTF z Wiednia, Accademia di Santa Cecilia w Rzymie, WDR z Kolonii, Orchestra National de France.
W 1986 roku za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora na festiwalu „Warszawska Jesień" (Łańcuch II -
Witolda Lutosławskiego) otrzymał statuetkę Orfeusza, a w 1989 roku został uhonorowany nagrodą krytyków francuskich Diapason d'Or. W 1995 roku wystąpił na uroczystym koncercie w Paryżu z okazji pięćdziesięciolecia Organizacji Narodów Zjednoczonych. W 1997 otrzymał za nagranie Partity Witolda Lutosławskiego nagrodę fonograficzną Fryderyk '97.
Program koncertu:
Georg Philipp Telemann - Suita Don Kichot
1. Uwertura /Largo. Allegro. Largo 2. Przebudzenie Don Kichota /Andantino
3. Walka z wiatrakami /Moderato 4. Westchnienie miłosne /Andante 5. Oszukany Sancho Pansa /Allegro moderato
6,7. Galop Rosynanta. Galop osła Sancho Pansy /Allegretto 8. Odjazd Don Kichota /Vivace
A.Vivaldi - Koncert na dwoje skrzypiec op.3, nr 8
Allegro moderato, Larghetto, Allegro
J.S.Bach ; Koncert skrzypcowy a-moll, BWV 1041
Allegro moderato, Andante, Allegro assai
23.09.2010