Młodzi samorządowcy poparli prezydenta

Trzech dotychczasowych przewodniczących Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie Jakub Kozioł, Michał Sabat i Mateusz Trytek napisało list otwarty do prezydenta Ryszarda Ścigały. Młodzi samorządowcy postanowili również poprzeć kandydaturę Ryszarda Ścigały w wyborach na stanowisko prezydenta Tarnowa.

Młodzi samorządowcy z Tarnowa postanowili poprzeć kandydaturę Ryszarda Ścigały w wyborach na stanowisko Prezydenta Tarnowa. - Ryszard Ścigała jest skutecznym prezydentem miasta, „uruchomił Tarnów”, dlatego popierając jego kandydaturę, zwracamy się jednocześnie z apelem do wszystkich mieszkańców o oddanie głosu na Ryszarda Ścigałę – mówi Mateusz Trytek, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie.
Ponadto, utworzony został Młodzieżowy Komitet Poparcia Ryszarda Ścigały, w skład którego weszli: Krzysztof Potok - przewodniczący I LO, Joanna Wenc – przewodnicząca Zespołu Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych, Kamil Paśnik – przewodniczący Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych; reprezentanci młodzieżowych środowisk twórczych – zespół Mango Collectiv, Innowacyjny Ośrodek Twórczy Ether; przedstawicielka studentów – Katarzyna Balcerek – przewodnicząca samorządu WSB – NLU w Tarnowie.
Do komitetu poparcia dołączyli również przedstawiciele młodzieżowych samorządów lokalnych goszczący w Tarnowie podczas I Ogólnopolskiego Forum Młodych Samorządowców: Prezes Parlamentu Młodzieży Wrocławia, Grzegorz Kalinowski, były Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gliwicach, Prezes Fundacji Dom Inicjatyw Obywatelskich - Petros Tovmasyan oraz Sylwester Perowicz, były Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin.
Młodzieżowi radni podziękowali również prezydentowi za współpracę z MRM. - Piastowanie funkcji przewodniczącego MRM zobowiązywało nas do współpracy zarówno z Panem jak i Radnymi Rady Miejskiej, również tymi, którzy ubiegają się o mandat zaufania w nadchodzących wyborach. Za tą współpracę i wysoki jej poziom – z całego serca dziękujemy - można przeczytać w liście podpisanym przez trzech dotychczasowych przewodniczących - Jakuba Kozioła, Michała Sabata i Mateusza Trytka.
19.11.2010
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |