Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Dozwolone do 21"

Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Dozwolone do 21" to najstarszy festiwal w Polsce adresowany do młodych twórców filmowych, a także jeden z najbardziej cenionych na świecie. Każdej edycji patronuje UNICA - Światowa Unia Filmu Niezależnego działająca pod auspicjami UNESCO oraz Państwowa Szkoła Filmowa, Teatralna i Telewizyjna im. Leona Schillera w Łodzi.


Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Dozwolone do 21" to wydarzenie promujące niezależne kino młodych, konkurs na najlepszy film, ale również święto młodych, niezależnych twórców filmowych. W konkursie biorą udział filmy wyprodukowane na całym świecie.


To właśnie w tym ruchu, kina offowego, swoje pierwsze kroki stawiali tak znakomici reżyserzy jak Maciej Dejczer czy Krzysztof Zanussi.


Przez pierwszych kilkanaście lat impreza nazywała się: Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Filmów Amatorskich. Obecnie organizatorami kolejnych edycji festiwalu "Dozwolone do 21" są Pałac Młodzieży w Tarnowie oraz Federacja Niezależnych Twórców Filmowych w Warszawie. Przedsięwzięcie wspiera Państwowy Instytut Sztuki Filmowej w Warszawie oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. żdej edycji patronuje UNICA - Światowa Unia Filmu Niezależnego działająca pod auspicjami UNESCO oraz Państwowa Szkoła Filmowa, Teatralna i Telewizyjna im. Leona Schillera w Łodzi.

Festiwal w Tarnowie znalazł się nieprzypadkowo. Tradycje filmowe tarnowskiego Pałacu Młodzieży oraz uznanie dla organizacji kolejnych edycji Festiwalu - złoty medal UNICA, Światowej Unii Filmu Niezależnego, działającej pod auspicjami UNESCO - sprawiły, że impreza na stale wpisała się w pejzaż miasta.

06.04.2011
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?
| | | |