Masaż - sztuka dotykuDzisiejszym tematem będzie relaks i odzyskanie równowagi po ciągle nękającej nas zimie. Masaże, a zwłaszcza masaże rodem z Indii są niewątpliwie świetnym sposobem na odzyskanie dobrego sampopoczucia. Wykonane przez profesjonalną masażystkę, która swoje umiejętności doskonaliła w samym sercu kultury Dalekiego Wschodu mogą pomóc oderwać się od szarej rzeczywistości..

MASAŻ DŻWIĘKIEM MIS TYBETAŃSKICH
U podstaw masażu dżwiękiem leży prastara wiedza o istocie oddziaływania dźwięku, która już ponad 5000 lat temu była wykorzystywana w Indiach i w Tybecie. U zdrowego człowieka masaż ten wspiera rozwój harmonii wewnętrznej oraz wzmacnia siłę i energię potrzebną do realizacji zadań w codziennym życiu.
Stymuluje również kreatywność i twórcze siły. Natomiast w przypadku choroby masaż dżwiękiem
pomaga przy dolegliwościach natury fizycznej, psychicznej i umysłowej. Oddziaływanie masażu:
- szybsze osiągnięcie stanu głębokiego relaksu- dżwiek budzi w człowieku pierwotne zaufanie
- korzystny wpływ na poczucie własnej wartości
- wzmacnia siły samouzdrawijące i pomaga w odzyskaniu radości życia
- likwiduje napięcia, uspokaja i pogłębia oddech
- poprawia zdolność koncentracji
- wprowadza wewnętrzny spokój, pomaga w zasypianiu

MASAŻ Z ELEMENTAMI MASAŻU POLINEZYJSKIEGO:
Jest to delikatny masaż całego ciała, wykonywany płynno-tanecznymi ruchami i masujący cale cialo od głowy do stóp bez odrywania rąk, Po takim masażu jest się wypoczętym i pełnym energii. Masaż przywraca prawidłową energetykę ciała, wprowadza w głęboki relaks. Wspaniałe efekty daje połączenie go z misami tybetańskimi.

AYURWEDYJSKI MASAŻ TWARZY, SZYI, KARKU I GŁOWY
Działa potrójnie : odmładza, poprawia ukrwienie i dotlenienie skóry, relaksuje i usuwa napięcie szczególnie w okolicy szyi i karku. Pomaga leczyć migreny i bezsenność. Masaż głowy działa także wspomagająco na włosy.

UNIWERSALNY MASAŻ ROZCIĄGAJĄCY SZALEM - "JOGA DLA LENIWYCH"
Przyjemny masaż o działaniu relaksacyjnym wykonywany w ubraniu. Celem jest rozciągnięcie i rozluźnienie mięśni bez ich napinania. Wykonywany jest przy użyciu szala bawełnianego, może być łączony z innymi masażami.

I na koniec coś specjalnego, mój ulubiony:
POJĘDRNIAJĄCY MASAŻ BAŃKAMI CHIŃSKIMI
Olejowy, intensywny masaż całego ciała. Likfiduje zastoje limfy, reguluje przemianę materii, wspomaga odchudzanie i oczyszczanie z toksyn oraz usuwa wodę podskórną. Wygładza i ujędrnia skórę . Wykonywany jest ciepłym olejem sezamowym.

Prawda, że fantastyczne! Polecam również klasyczny masaż o działaniu leczniczym, który relaksuje i rozlużnia bolące stawy a wykonuje się go z użyciem ciepłego oleju gorczycowego..
Wszystkie masaże wykonywane są kosmetykami naturalnymi, olejami często przywiezionymi z Indii. Dodatkowo oczywiście zachowana jest atmosfera relaksu, odprężenia, palone są świece, olejki zapachowe i kadzidła. Wybrane masaże wykonywane są na specjalnym terapeutycznym materacu z łuski gorczycy, który ma bardzo zbawienny wpływ zarówno na układ kostny jak i nerwowy.
Czas wykonania masażu zależy od efektu jaki chcemy osiągnąć.

Sylwia Zakrzewska

06.04.2011
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |