Microdermabrazja i peeling kawitacyjny - Wskazania i przeciwwskazaniaW związku z jeszcze co prawda nieoficjalnym zakończeniem zimy postanowiłam przedstawić dwa zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych, które pozwolą na odzyskanie pewności siebie i poprawę stanu skóry po zimowych przejściach ciepło-zimno, wiatr i brak słońca. Prawdą jest, że nie zastąpią one promieni słonecznych i blasku jaki słońce zostawia na skórze ale przygotują nas na te pieszczoty.

Proponowane terapie są bezbolesne, bezinwazyjne i relaksujące. Jeśli dołączymy do tego odpowiednią muzykę i zapach olejków, efekt terapeutyczny i relaksacyjny będzie gwarantowany. Dodatkowo oczywiście możemy poddać się wspaniałym masażom wschodnim na które zaproszę następnym razem.

MICRODERMABRAZJA - jest to zabieg złuszczający martwy naskórek w sposób mechaniczny. Złuszczanie kolejnych warstw naskórka następuje stopniowo, a głębokość peelingu jest pod pełną kontrolą osoby wykonującej. Na rynku znajdują się zasadniczo dwa rodzaje microdermabrazji: korundowa i diamentowa.

Zarówno jedna jak i druga ma swoich zwolenników i przeciwników. W metodzie korundowej wykorzystywane są sterylne mikrokryształy korundu, które za pomocą specjalnego aplikatora kierowane są na powierzchnę skóry. Pod odpowiednim ciśnieniem uderzają, ścierając martwe komórki i zanieczyszczenia. Wszystko to zasysane jest do oddzielnego pojemnika, dając dodatkowo efekt masażu.

Metoda diamentowa różni się tym, że zamiast korundu wykorzystujemy głowicę pokrytą
diamentem o różnej gradacji. W zależności od wrażliwości skóry dobieramy odpowiednią końcówkę gradacyjną.
Zabieg microdermabrazji pobudza mikrokrążenie, dzięki czemu skóra jest lepiej dotleniona i lepiej zaopatrywana w składniki odżywcze. Normalizuje grubość warstwy rogowej naskórka co sprawia, że składniki aktywne są dużo lepiej wchłaniane. Spłyca drobne zmarszczki i blizny. Skóra odzyskuje blask i ładny kolor.

Głównym przeciwwskazaniem są zmiany nowotworowe, łuszczyca i atopawe zapalenie skóry. Nie może też być prowadzona żadna kuracja antybiotykowa i pochodnymi witaminy A. Po zabiegu niewskazane jest korzystanie ze słońca w ciągu 24 godzin.
Najlepsze efekty osiąga się przy zastosowaniu serii, np. zabieg raz w tyg. przez 4 tyg.
Wtedy efekt będzie wyraźny i na dłużej.

PEELING KAWITACYJNY - jest to zabieg zarówno oczyszczający jak i nawilżający.Z racji tego, że wykorzystywane są tu fale ultradźwiękowe nie mogą się mu poddać kobiety w ciąży. Inne przeciwwskazania są analogiczne jak przy microdermabrazji.
Do zabiegu wykorzystuje się dość dużą ilość soli fizjologicznej, którą zwilża się twarz.

Po styczności aparatu ze skórą fale ultradźwiękowe tworzą mikroskopijne pęcherzykigazu, potem następuje gwałtowna zmiana ciśnienia i szereg procesów, których efektemjest rozbicie martwych komórek warstwy rogowej i usuniecie ich z powierzchni za pomocą specjalnej szpatułki. Peeling kawitacyjny daje efekt skóry oczyszczonej, rozjaśnionej i gładkiej. Po tym zabiegu skóra gotowa jest na przyjęcie składników aktywnych zawartych w kremach, ampułkach i maskach. Jak przy większości proponowanych zabiegów można wykonywać go seriach dla mocniejszego efektu lub jako jednorazowy.

Czas trwania opisanych zabiegów waha się od 40min. do 1,5godz., a koszt w zależności od stosowanych kosmetyków od 80zł do 150zł. Nie jest wymagane stosowanie ściśle określonych kosmetyków, a jedynie przestrzeganie zaleceń kosmetyczki.

Sylwia Zakrzewska

06.04.2011
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |