Kosmetyczka radzi - Piękna skóra na wiosnęChoć jeszcze tego może nie widać, nieuchronnie jednak zbliża się wiosna. A na wiosnę każda z nas chciałaby wyglądać pięknie i promiennie. Zanim jednak pojawią się witaminy w naturalnych warzywach i owocach, musimy wspomóc nasze ciało mniej naturalnymi sposobami.

Skóra potrzebuje pielęgnacji przez cały rok, odwdzięczy się nam za to pięknym i zdrowym wyglądem. W ciągu roku są dwa okresy, podczas których powinnyśmy zadbać o siebie bardziej. Jest to przełom lata i jesieni oraz zimy i wiosny. Wtedy nie tylko skóra, ale i cały nasz organizm narażone są na nagłe zmiany temperatur, zmiany wilgotności
powietrza i zmiany nastroju.

Zima to piękna pora roku, szczególnie gdy za oknem sypie śnieg, a w domu jest ciepło i przytulnie przy kominkach i kaloryferach. Wybierając się na zimowe spacery lub na narty, zawsze musimy pamiętać o stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Kremy ochronne zarówno do twarzy jak i do rąk zawierają nie tylko witaminy takie jak witamina A i E, ale również silikon, który działa na skórę jak kołderka. Po powrocie do domu twarz należy umyć aby odblokować pory. Właśnie nawilżanie i natłuszczanie jest sprawą bardzo ważną, ponieważ niska temperatura powietrza powoduje, że pory łojowe obkurczają się i produkują mniejszą ilość łoju. Łojotok jest naturalna warstwą ochronną skóry zatrzymującą wilgoć, chroni także przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych. Dlatego skóry tłuste są mniej narażone na zmiany temperatur, zaczerwienienia oraz zmarszczki a ich płaszcz lipidowy jest szczelniejszy.

Dodatkowo stałe uzupełnianie płynów w organiźmie sprawi, że nawodnimy naszą skórę od wewnątrz. Codziennym rytuałem powinno stać się stosowaniemake-upu , balsamowanie całego ciała i kremowanie rąk. Bardzo prostym i skutecznym zabiegiem jest moczenie dłoni w ciepłej oliwie z oliwek, a w gabinecie kosmetycznym możemy wykonać parafinę. Oba te zabiegi spowodują, że skóra dłoni stanie się elastyczna, nawilżona i bardziej odporna na zimno i wiatr, Zarówno zimą jak i latem jesteśmy narażeni na sztuczne ogrzewanie lub schładzanie powietrza w domu czy w samochodzie. Niestety, tak jedno jak i drugie ma negatywny wpływ na stan hydrolipidowy naskórka. Dobrym rozwiązaniem będzie stosowanie kremów nawilżająco - dotleniających i zabiegów poprawiających mikrokrążenie Do takich zabiegów należy np. peeling kawitacyjny i mikrodermabrazja, Zabiegi te działają
odświeżająco i silnie nawilżają. Nie bójmy się codziennego stosowania kremów nawilżających w zimie. Nowoczesne kosmetyki dostarczają nie tyle wodę, co specjalne składniki takie jak NMF czy kwas hialuronowy. Są to syntetycznie otrzymywane cząsteczki, które w naszej skórze występują w sposób naturalny. Z czasem ulegają jednak stopniowej degradacji pod wpływem różnych procesów związanych ze starzeniem się skóry i czynników zewnętrznych. Dlatego tak ważne jest stałedostarczanie ich zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz poprzez picie płynów.

Właściwa pielęgnacja pozwoli nam z radością wyglądać słonecznych, wiosennych dni, a pierwsza opalenizna na nawilżonej skórze doda nie tylko blasku na zewnątrz ale również wyraźnie poprawi nasze samopoczucie.

Sylwia Zakrzewska

06.04.2011
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |