We wrocławskim Muzeum Architektury, miało miejsce otwarcie wystawy „Dagarama. Powrót do przyszłości”. Wystawa stanowi kontynuację ekspozycji „Jan Głuszak – „Dagarama” architekt - wizjoner”, którą można było oglądać w Muzeum Okręgowym w Tarnowie na przełomie 2010/2011 roku.
Po wystawie „Jan Głuszak – „Dagarama” architekt – wizjoner” w Muzeum Okręgowym w Tarnowie kolejną wystawę prac tarnowskiego architekta otwarto w Muzeum Architektury we Wrocławiu.
Pretekstem do organizacji tych wystaw stała się 10 rocznica śmierci Jana Głuszaka oraz apel do mieszkańców Tarnowa, o przynoszenie i udostępnianie prywatnych prac. Do muzeum zgłosiło się kilkanaście osób chętnych do współpracy i wypożyczenia swoich kolekcji. Prace te, pokazywane po raz pierwszy na tarnowskiej wystawie, można było oglądać na 43 planszach. Było to około 160 prac pochodzących głównie z lat sześćdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wyeksponowano rysunki o tematyce religijnej, scenki satyryczne, przedstawienia fantastycznych zwierząt, erotyki, „wariacje” na temat architektury czy wreszcie krótkie teksty zatytułowane „Impresje i Analizy”.
Wystawa we Wrocławiu, w jedynym muzeum architektury w Polsce, świadczy o randze prac tarnowskiego artysty. Prawie wszystkie znane wizjonerskie projekty Głuszaka, Muzeum Architektury zakupiło od artysty w latach siedemdziesiątych.
W ramach Nocy Muzeum w maju bieżącego roku wrocławskie muzeum zaprezentuje znany już tarnowianom film Bogusława Hynka poświęcony postaci Jana Głuszaka. W trakcie trwania wystawy we Wrocławiu, będzie można także nabyć książkę „Tarnów. 1000 lat nowoczesności”, promującą Tarnów, zarówno przedwojenny jak i powojenny oraz przede wszystkim postać Jana Głuszaka.
Wystawę prac Jana Głuszaka, będzie można będzie oglądać przez całe wakacje we Wrocławiu.