Kodeks Etyki tarnowskich urzędników

 W Urzędzie Miasta Tarnowa wprowadzony został Kodeks Etyki. Prezydent Ryszard Ścigała tłumaczy, że magistrat regularnie bada jakość obsługi w urzędzie, osiąga w tej materii coraz lepsze efekty, ale wprowadzenie kodeksu ułatwi samoocenę kontroli zarządczej.

 

W Urzędzie Miasta Tarnowa wprowadzono zarządzeniem prezydenta Ryszarda Ścigały Kodeks Etyki pracowników UMT. - Wprowadzenie kodeksu w życie wynika przede wszystkim z chęci ciągłego doskonalenia. UMT, we współpracy z naukowcami WSB, od pięciu lat regularnie bada jakość obsługi klienta, wykorzystywane są do tego celu profesjonalne techniki. Co cieszy, z roku na rok, notujemy progres w tym zakresie – mówi prezydent. - Możemy również poszczycić się certyfikatem ISO zaświadczającym o wysokich standardach zarządzania i obsługi mieszkańców.

Wprowadzenie Kodeksu wiąże się ponadto z wynikającym z ustawy o finansach publicznych pojęciem kontroli zarządczej. Kontrolę taką w jednostkach sektora finansów publicznych stanowi ogół działań podejmowanych dla zapewnienia realizacji celów i zadań w sposób zgodny z prawem, efektywny, oszczędny i terminowy. Zapewnienie funkcjonowania sprawnej, efektywnej i skutecznej kontroli zarządczej należy do obowiązków kierownika jednostki.

Posiadanie Kodeksu Etyki stanowi także wzorzec ułatwiający samoocenę kontroli zarządczej, która jest jednym z elementów będących podstawą wydania oświadczenia o stanie kontroli zarządczej. Oświadczenie takie natomiast jest obowiązkiem wynikającym z ustawy o finansach publicznych.

21.04.2011
Komentarze:
imadło: 21.04.2011
Certyfikat ISO nic nie daje, niczego twórczego nie wnosi; uzyskawszy go pracodawca dodatkowo stresuje pracowników, mnożąc zbędne procedury spowalnia system, który z czasem staje się niewydolny, tzw. zarządzanie jakością faktycznie istnieje tylko na papierze, a audyty i inne bzdurne kontrole wewnętrzne czy zewnętrzne pochłaniają tylko czas i pieniądze.
Twój komentarz:
Ankieta
Jak oceniasz pierwsze miesiące pracy nowego samorządu Tarnowa?
| | | |