Rywalizowali strażacy z Małopolski

7 czerwca w Tarnowie przeprowadzono III Indywidualne Zawody w Dwuboju Pożarniczym o Puchar Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Najlepsi w tej rywalizacji okazali się strażacy z Krakowa.

Na obiektach Komendy Miejskiej PSP w Tarnowie 7 czerwca przeprowadzono III Indywidualne Zawody w Dwuboju Pożarniczym o Puchar Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. W zawodach udział wzięło łącznie 56 zawodników reprezentujących siedem Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej z województwa małopolskiego i Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie.

Komisję sędziowską stanowili strażacy woj. małopolskiego pod przewodnictwem
asp. sztab. Andrzeja Gwiazdonika z Komendy Powiatowej PSP w Suchej Beskidzkiej.

Zawody rozegrane zostały w konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód na dystansie 100 metrów oraz wspinaczka przy użyciu drabiny hakowej na wysokość trzeciego piętra.

W pierwszej konkurencji zwyciężył Bartłomiej Siepietowski z Komendy Miejskiej PSP w Krakowie z czasem 16,99 sek. Drugie miejsce zajął Michał Gąska, a trzecie Marek Kos – obydwaj ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

W konkurencji wspinaczki najlepszy okazał się ponownie Bartłomiej Siepietowski z czasem 14,62 sek. Drugie miejsce przypadło Robertowi Skalniakowi z Krakowa, trzecie zajął Michał Gąska.

W klasyfikacji dwuboju kolejność trzech pierwszych miejsc była następująca: Bartłomiej Siepietowski, Michał Gąska, Robert Skalniak.