Remont Krakowskiej szybciej?

 Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich wydał zgodę na zastosowanie przez wykonawcę remontu ulicy Krakowskiej materiału równoważnego. Podstawą są wyniki tzw. badań wytrzymałościowych kamienia. Przy głównej ulicy Tarnowa położony zostanie granit typu G350, który zastąpi materiał wydobywany w kopalni Mikoszów.

 

Na ulicy Krakowskiej w Tarnowie trwa układanie nawierzchni na odcinku od Targowej do ulicy Nowy Świat. Remont postępuje także poniżej tej ostatniej. Tam z kolei ekipy budowlane rozpoczęły układanie kostki pod parkingi.

Dobre wiadomości odnośnie postępu prac dochodzą także z rejonu skrzyżowania Krakowskiej z ulicą Krasińskiego, gdzie zakończono już roboty sieciowe i przystąpiono do układania podbudowy w celu jak najszybszego umożliwienia przejazdu z ulicy Krasińskiego w ulicę Krakowską i dalej w Bema.

W ramach projektu wykonana zostanie nowa podbudowa jezdni oraz miejsc postojowych. Zmieni się także nawierzchnia chodników, projekt będzie zrealizowany bez wydzielania jezdni oraz chodników krawężnikami.

Rewitalizacja jednej z głównych ulic miasta oznaczać będzie również zamontowanie nowych elementów małej architektury, takich jak ławki, kosze na śmieci, słupki blokujące, a także stylizowane latarnie uliczne.

Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich wydał zgodę na zastosowanie przez wykonawcę remontu ulicy Krakowskiej materiału równoważnego. Przy głównej ulicy Tarnowa położony zostanie granit typu G350, który zastąpi materiał wydobywany w kopalni Mikoszów. Zamówione przez magistrat badania ścieralności wykazały, że pomiędzy oboma rodzajami granitu nie ma w tej materii żadnych różnic. Decyzja została już przekazana firmie prowadzącej remont, która otrzyma materiał w ciągu kilku tygodni. To oznacza znaczne przyspieszenie tempa prowadzonych w ramach programu rewitalizacji prac, nawet o około osiem miesięcy.

Tymczasem przedsiębiorcy prowadzący działalność przy remontowanej ulicy otrzymają pomoc publiczną. Prezydent Tarnowa polecił uruchomienie wszelkich procedur związanych ze zwolnieniem ich w całości z podatku od nieruchomości. Wnioski w tej sprawie będą dostarczone do wszystkich kupców, wypełnione natomiast zbierane i dostarczane do Urzędu przez służby miejskie. To skutek przedłużającego się remontu ulicy Krakowskiej i wyjście naprzeciw oczekiwaniom handlujących oraz usługodawców. Dodatkowo, Miejski Zarząd Budynków zastosuje zwiększenie bonifikaty w czynszu dla zajmowanych lokali komunalnych, która może wynieść nawet do 75%.

19.10.2011
Komentarze:
marrciano: 20.10.2011
Informacja nie wspomina ani słowa o tym kto na zamianie zaoszczędzi (czytaj zarobi) W takiej sytuacji wykonawcy należy wypłacić niższą kwotę niż wynika to z wygranego przetargu. Jeżeli oszczędności wynikające z zamiany materiału mają dotyczyć wyłącznie wykonawcy, to uważam, ze sprawą powinna zająć się prokuratura. Z przebiegu wydarzeń można wyciągnąć wnioski że wykonawca wygrał przetarg gdyż od razu brał pod uwagę materiały tańsze. Przychylność urzędników jest co najmniej zastanawiająca.
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spogladasz na nowy rok?
| | | |