Inwestycja w kulturę

 Trwają prace remontowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie. Adaptacja dodatkowych pomieszczeń powinna rozwiązać większość problemów lokalowych, ale na tym nie koniec. Gmina postanowiła wyposażyć ośrodek w profesjonalny sprzęt i eleganckie umeblowanie.


W Borzęcinie trwają prace remontowe przeprowadzane w ramach zadania „Modernizacja i doposażenie na terenie Gminy Borzęcin obiektu Gminnego Ośrodka Kultury - roboty remontowo-budowlane, wewnętrzne" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Wartość robót wynosi prawie 210 tysięcy złotych. Firma, która zaoferowała najniższą cenę w postępowaniu przetargowym, remontuje i modernizuje piwnice obiektu, adoptując je na nowe pomieszczenia. – W ramach projektu prowadzone są roboty rozbiórkowe i ogólnobudowlane, izolacje przeciwwodne i przeciwwilgociowe, ścianki działowe, warstwy wyrównawcze, stolarka drzwiowa, posadzki i okładziny ścian, malowanie, instalacje sanitarne. Dzięki temu piwnice GOK nabiorą nowego kształtu i funkcjonalności. Ubiegłoroczna powódź i utrzymująca się w tych pomieszczeniach woda nie pozwoliły na realizację zadania w ubiegłym roku. Mam jednak nadzieję, że niedługo roboty skończą się i będziemy mogli zaadoptować piwnice na nasze potrzeby. Po zajęciu kilku pomieszczeń w budynku Domu Ludowego przez miejscowy samorząd na salę konferencyjną z zapleczem oraz dwie serwerownie w związku z realizacją projektu internetowego tak naprawdę dysponujemy tylko pomieszczeniem świetlicy. Kłopot stanowią czasem próby ZPiT „Borzęcanie”, który w przypadku wesel organizowanych w sali imprez, którą GOK wynajmuje, musi wędrować z próbami od pomieszczenia do pomieszczenia. Problem mamy także z lokalem, a dokładnie z jego brakiem, do przechowywania wartościowych finansowo strojów ludowych. Jest szansa, że po skończonym remoncie kłopoty lokalowe w znacznej części zostaną rozwiązane – mówi Piotr Kania, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie.

Remont to nie wszystko, co planuje się w ramach realizowanego projektu. - Spory nacisk położyliśmy też na kwestie wyposażenia placówki w nowoczesny sprzęt do prowadzenia działalności. Mowa tu o zakupie profesjonalnego nagłośnienia przenośnego oraz przenośnej sceny o wymiarach 8x6m z zadaszeniem za kwotę ponad 100.000 złotych każde. Instytucja doposażona zostanie dodatkowo m.in. w dwadzieścia nowoczesnych zestawów komputerowych, drukarki, ksero, sprzęt audio-wideo, wysokiej jakości sprzęt do projekcji multimedialnej w sali imprez, w niezbędne sprzęty świetlicowe i meble. Realizacja tego zakresu nie zakończy się jednak w tym roku, cześć zadań finalizowanych będzie w roku 2012 – dodaje Piotr Kania.

08.11.2011
Twój komentarz:
Ankieta
Jak oceniasz pierwsze miesiące pracy nowego samorządu Tarnowa?
| | | |