Za skuteczną realizację przedsięwzięć zmierzających do konsolidacji firm Wielkiej Syntezy Chemicznej tarnowskie Azoty otrzymały nagrodę Lider Restrukturyzacji. Werdykt Kapituły konkursu ogłoszony został uroczyście podczas XVII Seminarium „Przemysł Chemiczny – wyzwania i bariery – restrukturyzacja przemysłu chemicznego w Polsce” które odbyło się w Ustroniu Jaszowcu.
Kapituła II Konkursu o Statuetkę SITPChem Lider Restrukturyzacji, obradująca pod przewodnictwem profesora Jacka Kijeńskiego, podjęła decyzję o nagrody w kategorii „firma chemiczna” Azotom Tarnów.
Nagroda Lider Restrukturyzacji została przyznana za skuteczną realizację przedsięwzięć zmierzających do konsolidacji firm Wielkiej Syntezy Chemicznej w ramach Grupy Kapitałowej Azoty Tarnów. Nagrody w tej kategorii są przyznawane przedsiębiorstwom, które już zakończyły, albo są w końcowej fazie procesu restrukturyzacji firmy.
Celem konkursu jest promocja i nagrodzenie kreatywności, śmiałości wizji i umiejętności restrukturyzacji firmy, przeprowadzonej w zmieniających się warunkach funkcjonowania przemysłu chemicznego w Polsce w ostatnich 15-20 latach. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do firm i instytucji naukowo-badawczych, które zakresem swojej działalności obejmują branżę chemiczną i pokrewne, nauki chemiczne, aparaturę i urządzenia dla przemysłu chemicznego.
Ogłoszenie werdyktu odbyło się w Ustroniu Jaszowcu podczas XVII Seminarium „PRZEMYSŁ CHEMICZNY – wyzwania i bariery - restrukturyzacja przemysłu chemicznego Polsce” organizowanego przez SITPChem i PIPC.