1 maja BWA Galeria Miejska i tarnowski teatr zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa i fotografii „Colori di Venezia”. Trzej tarnowscy artyści zaprezentują prace wykonane podczas pleneru w Wenecji, mieście karnawału i miłości. Wystawa w foyer teatru czynna będzie do 26 maja.
„Colori di Venezia” to wystawa prezentująca prace wykonane podczas pleneru w Wenecji przez trzech tarnowskich artystów – Tomasza Głowackiego, Rafała Nijaka i Julisza Słomkę. Anna Pasek o prezentowanych pracach napisała m.in.: Przestrzenią na płótnach prezentowanych na wystawie jest pejzaż Wenecji, nad którym troje artystów pracowało w 2011 roku podczas wspólnego pleneru. Trudno jednak znaleźć jednoznaczną odpowiedź czy są to właściwie obrazy o Wenecji, przemijaniu, pięknie, czy samej istocie malarstwa. Właściwie o wszystkim po trochu, bo wszystkie te pojęcia jak w soczewce skupia wodne miasto, stanowiące już inspiracje dla niezliczonej ilości artystów i filmowców.
Wernisaż wystawy odbędzie się 1 maja o godzinie 17.00 w foyer tarnowskiego teatru. Oprawę muzyczną zapewni Marcin Krysa, absolwent Szkoły Muzycznej w Tarnowie, student Akademii Muzycznej w Katowicach. Wystawa potrwa do 26 maja.