Odpowiedzi na pytania internautów (2)

Odpowiedzi na pytania internautów (2)

Microdermabrazja i peeling kawitacyjny – czy są to zabiegi dla wszystkich czy tylko dla osób w określonym wieku? - Z.
Zabiegi te można wykonywać w każdym wieku i przy każdej niemal cerze. U osób młodych wykonuje się się pod kątem likwidacji np. trądziku, u osób starszych pomagają niwelować zmarszczki.

Czy to prawda, że takie zabiegi uzależniają i aby utrzymać zdrowy wygląd skóry należy je stosować regularnie? - Lena.
Owszem uzależniają, ale wyłącznie psychicznie. Po zabiegu klientka czuje się tak dobrze i widzi tak wyraźną różnicę pomiędzy tym co było, a tym co jest, że po jakimś czasie chciałaby to powtórzyć. Są to zbyt słabe zabiegi, aby mogły poważnie uzależnić. Taką opinię wygłaszają najczęściej osoby, które nigdy nie spróbowały żadnego z nich.

Jaka powinna być przerwa między zabiegami? - Pasta.
Zabiegi w seriach wykonujemy co 7 – 10 dni. Natomiast pomiędzy zabiegami wykonywanymi pojedynczo może być 30 – 40 dni przerwy.

Czy tak zwana „myszka” wyklucza zabiegi mechaniczne? - Kaja1
Wszelkiego rodzaju znamiona, brodawki czy tłuszczaki omija się i najczęściej zabezpiecza. Na pozostałej, zdrowej skórze można śmiało wykonywać wszelkie mechaniczne zabiegi.

Każdy zabieg mechaniczny niesie chyba jakieś ryzyko? Nie da się przewidzieć z góry jak skóra zareaguje na dany zabieg. - xenia.
Oczywiście, pewnych reakcji nie da się przewidzieć. Ale jeżeli zabiegi wykonywane są pod okiem profesjonalistki nie ma się czego obawiać. Fachowa kosmetyczka natychmiast zareaguje na jakiekolwiek niepokojące objawy, a zaczerwienienie czy podrażnienie można zobaczyć gołym okiem. Może też nastąpić reakcja dopiero jakiś czas później, już po wyjściu z gabinetu, ale to najczęściej wiąże się z rodzajem użytych kosmetyków, a nie z samym zabiegiem. Microdermabrazja jest zabiegiem dość silnie złuszczającym więc mogą miejscowo pojawić się podrażnienia, które jednak ustępują najpóźniej po kilku godzinach.

Mam suchą skórę która łuszczy się na czole i policzkach. Jak sobie z tym radzić? - sucha.
Nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać. I to zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz poprze picie dużej ilości płynów. Nie bać się peelingów, najlepiej enzymatycznych (do kupienia w aptekach). Peeling na początku możesz wykonywać nawet dwa razy w tygodniu, potem nałóż grubą warstwę kremu – niech się powoli wchłania. I zapraszam na peeling kawitacyjny. Jest bardzo wskazany przy suchej skórze.
24.03.2009
Komentarze:
Burchard: 25.04.2013
At last, someone comes up with the \"right\" anwesr!
Twój komentarz:
Ankieta
Czy weźmiesz udział w nadchodzących wyborach samorządowych?
| | | |