Myśliwi na zamku w Dębnie

Jubileusz 85 – lecia Polskiego Związku Łowieckiego obchodzony będzie 12 października na zamku w Dębnie. Z tej okazji na zamku odbędzie się koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego.

Zespół to kwintet instrumentów dętych blaszanych, założony w maju 1993 roku, na bazie działającej przy Królewskim Zamku w Rydzynie CAPELLI ZAMKU RYDZYŃSKIEGO. Założycielem i kierownikiem artystycznym zespołu jest trębacz Mieczysław Leśniczak. Zespół tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Poznaniu, na co dzień pracujący w orkiestrach Filharmonii Poznańskiej i Teatru Wielkiego.

Zespół, jeden z niewielu działających w Polsce przy obiektach zabytkowych, kultywuje zapomniane polskie tradycje związanej z życiem dworskim i myślistwem, występuje w najbardziej prestiżowych salach koncertowych, pałacach, zamkach, katedrach. Grupa koncertuje również poza granicami Polski, w Niemczech, Austrii, Belgii, Francji, Włoszech, Hiszpanii i Danii.
W roku 2000 zespół koncertował na Światowej Wystawie EXPO 2000 w Hanowerze, w roku 2006 reprezentował Polskę na Światowej Wystawie Łowieckiej w Dortmund w Niemczech. Występuje również w radio i telewizji oraz zapraszany jest do udziału w festiwalach muzycznych .
08.10.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |