Puchar Świata w Tarnowie

Od 17 do 19 kwietnia odbywać się będzie w Tarnowie pierwsza eliminacja tegorocznego cyklu Pucharu Świata we wspinaczce na czas. Na zawodach pojawi się cała światowa czołówka zawodników. Polskę reprezentować będą najbardziej utytułowani zawodnicy, m.in. Edyta Ropek, aktualna Mistrzyni Europy, wicemistrzyni świata (2007) i zdobywczyni Pucharu Świata (2008) w tej konkurencji (MKS Tarnovia) i Tomasz Oleksy, mistrz Europy (1998), wicemistrz świata (2003), zdobywca Pucharów Świata (1999, 2003). W reprezentacji wystąpią również inni tarnowianie – Karolina Buczek, Jędrzej Komosiński, Maciej Kalita i Jakub Pociecha.

W dniach 17 - 19 kwietnia odbędzie się w Tarnowie pierwsza eliminacja tegorocznego cyklu Pucharu Świata we wspinaczce na czas. Organizatorem zawodów, które rozegrane zostaną na ścianie wspinaczkowej Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest Polski Związek Alpinizmu.
W reprezentacji Polski wystąpią najlepsi i najbardziej utytułowani zawodnicy, w tym liczna grupa tarnowian. Publiczność obejrzy w Tarnowie m.in. Edytę Ropek, aktualną Mistrzynię Europy, byłą wicemistrzynię świata i zdobywczynię pucharu świata w tej konkurencji oraz Tomasza Oleksego, byłego Mistrza Europy, wicemistrza świata i zdobywcą Pucharów Świata. Polskę reprezentować będą ponadto: Łukasz Świrk (SMG Lubin), Katarzyna Wicha, Małgorzata Rudzińska, Karina Mirosław, Katarzyna Mirosław, Monika Prokopiuk (wszystkie Skarpa Lublin), Klaudia Buczek (MKS Tarnovia), Jędrzej Komosiński (AZS PWSZ Tarnów), Maciej Kalita (MKS Tarnovia), Jakub Pociecha (MKS PM Tarnów) i Mateusz Puzoń (Skarpa Lublin).
Swój udział w tarnowskiej imprezie zapowiedzieli również klasowi zawodnicy zagraniczni, reprezentanci Ukrainy: Maksym Stienkawoj, dwukrotny Mistrz Świata, Maksym Osipow, Olena Ryepko – trzykrotna Mistrzyni Świata i Svitlana Tuzhylina, a także zawodnicy z Wenezueli, Węgier, Chin, Rosji, Włoch, Bułgarii i Austrii.
Na 17 kwietnia zaplanowana jest rejestracja zawodników, a zawody odbędą się w sobotę 18 kwietnia, runda eliminacyjna zaplanowana jest na 17.00, zaś finały odbędą się o 19.00. Na niedzielę, 19 kwietnia, zaplanowano bicie rekordu szybkości wspinaczki na ścianie.

Harmonogram zawodów
Piątek, 17 kwietnia
19:00 – 20:00 - rejestracja zawodników
20:00 - odprawa techniczna

Sobota, 18 kwietnia
15:00 - otwarcie strefy izolacji,
16:00 - zamknięcie strefy izolacji,
16:45 - obserwacja dróg,
17:00 - rozpoczęcie eliminacji,
18:30 - ogłoszenie wyników eliminacji,
19:00 - rozpoczęcie finałów,
20:30 - ogłoszenie wyników finałów,
20:40 - dekoracja zwycięzców.

Niedziela, 19 kwietnia
14.00 - trening oraz bicie rekordu ściany

09.04.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |