Mechaniczne stawiają na konstruktorów

 Ponad 18 milionów złotych ma kosztować nowe Centrum Badawczo- Rozwojowego Zakładów Mechanicznych w Tarnowie. Zakupione zostaną nowoczesne urządzenia badawczo-pomiarowe, powstanie biuro konstrukcyjne wykorzystujące najbardziej zaawansowane technologie projektowe oraz laboratorium. Będzie to najnowocześniejsza jednostka tego typu w kraju.

 

Kosztem przeszło 18 milionów złotych powstanie w Zakładach Mechanicznych w Tarnowie

nowe Centrum Badawczo- Rozwojowe. Celem inwestycji jest wprowadzenie na rynek innowacyjnych elementów uzbrojenia, których nie oferuje konkurencja. W rezultacie powstanie także ponad 20 nowych miejsc pracy. - Zamierzamy zatrudnić konstruktorów: elektroników i mechaników. Szanse na przyjęcie pracy mają także technolodzy i operatorzy centrum obróbczego CNC. Stajemy się w coraz większym stopniu firmą inżynierską. By pozyskać najlepiej wykwalifikowanych specjalistów zastosujemy elastyczne formy zatrudnienia np. w zakresie dostosowania czasu pracy do możliwości poszczególnych osób – mówi Krzysztof Jagiełło, prezes Zakładów Mechanicznych.

W ramach projektu zakupione zostaną nowoczesne urządzenia badawczo-pomiarowe i zmodernizowanych zostanie prawie 2500 metrów kwadratowych pomieszczeń firmy. Powstanie biuro konstrukcyjne, wykorzystujące najbardziej zaawansowane technologie projektowe oraz laboratorium. Będzie to najnowocześniejsza jednostka tego typu w Polsce. Kontynuowana będzie modernizacja Wydziału Produkcji Uzbrojenia w Hali nr 2 o powierzchni ponad 12 tysięcy metrów kwadratowych. Zmieni się także część biurowca, która pomieści pomieszczenia dla konstruktorów, ponadto powstanie solidne zaplecze teleinformatyczne. Pojawią się nowe maszyny sterowane numerycznie. Pod maskującymi kolorami zniknie stacja prób, czyli przyzakładowy mini-poligon. - Celem wszystkich działań będzie wprowadzenie zasadniczych zmian kilku produktów, które mają sprzyjać zdobyciu unikalnych możliwości bojowych. Zwiększy się np. skuteczność Zdalnie Sterowanego Modułu Uzbrojenia. Jest on przeznaczony do instalacji np. wyrzutni pocisków czy karabinów maszynowych na transporterach opancerzonych, specjalistycznych pojazdach gąsienicowych, śmigłowcach czy jednostkach pływających. Dotychczas mógł mieć trzy rodzaje uzbrojenia, ta liczba wzrośnie dwukrotnie – mówi Wojciech Gruszecki, wiceprezes Zakładów.

Przedsięwzięcie będzie współfinansowane przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przy wykorzystaniu funduszy unijnych. W pierwszym półroczu bieżącego roku przygotowywane będą pomieszczenia pod nowe maszyny i urządzenia, w drugim zaplanowano ich montaż i wprowadzenie do ruchu.

Produkcja wielu elementów uzbrojenia będzie mniej materiałochłonna, a stosowane procesy przyjazne dla środowiska. Ponieważ zaplanowano wymianę oświetlenia na energooszczędne, zmniejszą się także rachunki przedsiębiorstwa za prąd.

04.02.2013
Komentarze:
ktoś: 05.02.2013
Dobry żart... haha kto tam pracuje to wie jak jest i będzie .... To jest zakład pracy chronionej... Kto ma ojca albo wujka wysoko postawionego ten ma godne warunki. Reszta traktowana jak zbędne ogniwa. Nowoczesny zakład, w którym osoba z wykształceniem zawodowym zarabia więcej niż mgr inż. z doświadczeniem ........Prażka
pesym: 05.02.2013
Ktosiu puknij się w pusty łepek . No pewnie wszystko można ośmieszyć, nawet to, że w sytuacji gdy wszystkie firmy w mieście się zwijają jakaś się rozwija i będzie przyjmować ludzi do pracy. Tylko po co?
inteligent: 05.02.2013
Do nauki darmozjady, kształcić się na inżynierów bo obrabiarki zwykłe już nie w modzie.
Twój komentarz:
Ankieta
Jak oceniasz pierwsze miesiące pracy nowego samorządu Tarnowa?
| | | |