„Pan czy gospodarz stworzonego świata?”

28 kwietnia 2009 w sali konferencyjnej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbędzie się sesja naukowa zatytułowana „Człowiek, pan czy gospodarz stworzonego świata?”. Tradycyjnie organizują ją Biskup Tarnowski Wiktor Skworc i Starosta Tarnowski Mieczysław Kras. Problematyka tegorocznej sesji porusza zagadnienia z zakresu ekologii i ochrony środowiska, odnosząc je do stanowiska teologii katolickiej oraz biblijnego przesłania „Pokolenie odchodzi i pokolenie przychodzi, a Ziemia trwa nieporuszenie na wieki” (Koh 1,4).

Po raz kolejny Biskup Tarnowski i Starostwo Powiatowe w Tarnowie współorganizują sesję naukową. W ubiegłych latach sesje te podejmowały problematykę z dziedzin takich jak: teologia, filozofia, historia, historia kościoła, misje. Tegoroczna sesja odbędzie się 28 kwietnia w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim przy Alei Solidarności. Problematyka sesji porusza zagadnienia zakresu ekologii i ochrony środowiska. Na program składają się następujące wykłady: „Bóg stworzył…”, Konsekwencje wiary w Boże dzieło stworzenia (ks. dr hab. Janusz Królikowski, Wydział Teologiczny PAT w Krakowie – Sekcja w Tarnowie), Meandry ekologii (dr Michał Wyrostkiewicz, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II), Energia – klimat – kryzys (prof. dr hab. Jan Kozłowski Uniwersytet Jagielloński, PWSZ Tarnów), Działalność Starostwa Powiatowego w Tarnowie w zakresie ochrony środowiska (Agnieszka Jeleń, Starostwo Powiatowe w Tarnowie).

Sesja rozpocznie się o godzinie 10:00. Jest adresowana do pracowników naukowych, studentów wyższych uczelni, nauczycieli, katechetów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką. Wstęp jest wolny.
22.04.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |