Na czele innowatorów
Debiut i to od razu na pozycji wicelidera krajowego rankingu. Tarnowskie Zakłady Mechaniczne zajęły drugie miejsce w zestawieniu najbardziej innowacyjnych firm „Rzeczpospolitej”.
czytaj dalej...
Wyprawki szkolne od Grupy Azoty
Grupa Azoty przekazała dzieciom z 91 szkół wiejskich wyprawki szkolne. Odbyło się to w ramach akcji „Lider Polskiej Dystrybucji“. Celem akcji było wsparcie przez Grupę Azoty, za pośrednictwem swoich dystrybutorów, środowisk rolniczych w Polsce.
czytaj dalej...
„Anakonda” z tarnowskim sprzętem
Od 24 września do 3 października trwały ćwiczenia polskiej armii Anakonda – 14. Podczas ich trwania wykorzystywano i prezentowano także także uzbrojenie i sprzęt wyprodukowany w Zakładach Mechanicznych Tarnów.
czytaj dalej...
„Ekoświat” po raz 15
Już 16 września rozpocznie się w kinie „Marzenie” w Tarnowie XV Przegląd Filmów Ekologicznych „Ekoświat”, organizowany przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa oraz Tarnowskie Centrum Kultury.
czytaj dalej...
Tarnowski obiekt nagrodzony
Strzeleckie centrum szkoleniowe produkowane przez Zakłady Mechaniczne w Tarnowie nagrodzone zostało podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Strzelnice z Tarnowa wykorzystywane są przez jednostki wojskowe oraz funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej.
czytaj dalej...
„Wróbel” - reaktywacja
Zakłady Mechaniczne Tarnów, Wojskowa Akademia Techniczna, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej oraz PCO konsorcjum, które ma zmodernizować produkowane w Tarnowie morskie zestawy przeciwlotnicze „Wróbel”. Konstrukcja ta powstała w Tarnowie w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku.
czytaj dalej...
Turecki partner tarnowskiej spółki
Zakłady Mechaniczne Tarnów podpisały umowę o współpracy z turecką firmą Aselsan. Nowy partner tarnowskiej spółki specjalizuje się w systemach radarowych oraz radiolokacji.
czytaj dalej...
Inwestycyjne nagrodzone
W ramach tarnowskiego Forum Inwestycyjnego Forum Ekonomicznego nagrodzono Inwestycję i Inwestora Roku. Nagrody przypadły Muzeum Śląskiemu w Katowicach i firmie NEWAG S.A.
czytaj dalej...
„Lotnicza” oferta tarnowskiej spółki
1 września rozpoczyna się w Kielcach XXIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego – największa i najważniejsza tego typu impreza w nasze części Europy. W lotniczej części targów prezentowane będą m.in. wyroby z Tarnowa. Zakłady Mechaniczne Tarnów planują też podpisanie w Kielcach porozumienia z amerykańskim partnerem.
czytaj dalej...
Tarnowianie na targach w Kielcach
Karabiny wyborowe, maszynowe, granatniki, moździerze, armaty przeciwlotnicze, systemy artyleryjsko - rakietowe, uzbrojenie strzeleckie śmigłowców, zasobniki, a także urządzenia szkoleniowe oraz części zamienne. 28 produktów pokażą tarnowskie Zakłady Mechaniczne na XXII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.
czytaj dalej...
Paradna broń z Tarnowa
Broń pancerna, artyleryjska, lotnicza i ta używana w marynarce wojennej, 700 żołnierzy, ponad 130 pojazdów i przeszło 50 maszyn powietrznych – wszystko to miłośnicy wojska i militariów będą mogli obejrzeć w Warszawie podczas defilady z okazji Święta Wojska Polskiego. Na defiladzie zaprezentują się też wyroby Zakładów Mechanicznych Tarnów, które produkują wyposażenie dla niemal wszystkich rodzajów wojsk.
czytaj dalej...
Mapa akustyczna Tarnowa
W Tarnowie wykonano pomiary hałasu. Powstała dzięki temu „mapa” akustyczna miasta. Jej wykonanie zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
czytaj dalej...
Ciszej nad tą Grupą
Na 31 lipca, na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Tarnowie. Sesja dotyczyć ma Grupy Azoty. Zarząd spółki skierował do radnych oświadczenie twierdząc, że posiedzenie Rady nie jest potrzebne, a dla przyszłości Grupy bardziej wskazany jest spokój i stabilizacja.
czytaj dalej...
Więcej na badania w Zakładach Mechanicznych
Prawie 65 milionów złotych zainwestują w ciągu kilkunastu miesięcy Zakłady Mechaniczne w Tarnowie w rozbudowę Centrum Badawczo – Rozwojowego. Pozwoli to również na stworzenie ponad 30 nowych miejsc pracy. Tarnowskie CBR współfinansowane jest, jako jedyne w Polsce, z funduszy unijnych.
czytaj dalej...
Bezpieczniej w „Rosomakach”
Moduły uzbrojenia wozów rozpoznania technicznego „Rosomak” dostarczą Zakłady Mechaniczne w Tarnowie. Inspektorat Uzbrojenia podpisał kontrakt na zakup 34 transporterów. Produkowane w Tarnowie moduły mogą stanowić uzbrojenie pojazdów specjalistycznych, lekkich pojazdów kołowych, gąsienicowych oraz małych łodzi lub okrętów, a nawet obiektów stacjonarnych.
czytaj dalej...