Do siedmiu razy sztuka

Piłkarze Unii Tarnów ponieśli siódmą z rzędu porażkę i zakończyli rozgrywki II ligi na 13 miejscu. Tarnowianie przegrali z walczącym o utrzymanie się Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

W ostatnim meczu sezonu ligowego piłkarze Unii Tarnów przegrali u siebie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:1.

Bramka padła w 14 minucie po efektownym uderzeniu Obema z woleja z 20 metrów. W pierwszej połowie goście mogli podwyższyć prowadzenie, ale po uderzeniu głową Szabata, piłka trafiła w poprzeczkę. Tarnowianie najlepszą okazję do wyrównania mieli w 28 minucie, ale Kosteckiemu zabrakło precyzji.

W drugiej połowie gospodarze dążyli do zmiany wyniku, niewiele jednak wskórali, w najlepszej sytuacji znalazł się w 69 minucie Witek, ale jego strzał obronił bramkarz gości.

Do bramki Unii wrócił po kontuzji Tomasz Libera, który jednak nie był w stanie zapobiec porażce, ale w kilku sytuacjach spisał się bardzo dobrze.

Unia zakończyła rozgrywki na 13 pozycji, z 38 punktami wywalczonymi w 34 spotkaniach.

Unia Tarnów – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:1)
Bramka: Obem (14 min.)
Żółte kartki: Kazik - Szczepański, Kamiński, Zawiska, czerwona kartka: Szczepański (za faul)
Unia: Libera - Witek, Furmański, Pawlak (46 min. Jamróg), Węgrzyn, Sojda (69 min. Fałowski), Kazik, Kostecki, Ślęzak (79 min. Wilk), Matras, Adamski (81 min. Wróbel)
Sędziował: M. Woś (Zamość), widzów: 800