Studenci na tarnowskiej scenie

 Przez trzy czerwcowe wieczory tarnowską scenę teatralną opanują studenci najpopularniejszych polskich szkół teatralnych. Prezentacja ich spektakli dyplomowych odbędzie się w dniach od 21 do 23 czerwca w ramach projektu „Tarnów stolicą komedii – Kampus”.


Podczas drugiego wydarzenia w ramach realizowanego projektu „Tarnów stolicą komedii” na dużej scenie teatru odbędzie się przegląd spektakli komediowych grup studenckich z ośrodków akademickich w Łodzi, Warszawie i Wrocławiu.

Spektakle dyplomowe mają bogatą i ważną tradycję. Sprawdzają predyspozycje i profesjonalne przygotowanie studentów ostatniego roku wydziału aktorskiego, ale też mają im przynieść szczęście – na zawodową przyszłość. - W ciągu trzech dni, od 21 do 23 czerwca pragniemy pokazać tarnowianom spektakle komediowe w wykonaniu studentów ostatnich lat studiów aktorskich. Na wydarzenie zapraszamy szczególnie tarnowskich studentów z myślą o których została ustalona cena biletów – zaprasza Krzysztof Bogusz kierownik promocji. Bilety na każdy spektakl kosztują 15 złotych.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Mecenasem projektu jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

 

Program:
21 czerwca – 19.00
„Piosennik”
Podróż do krainy piosenki literackiej w aktorskiej interpretacji. W programie utwory z repertuaru Jacka Kleyffa, Mirosława Czyżykiewicza, Elżbiety Adamiak, Andrzeja Poniedzielskiego, Wolnej Grupy Bukowina i Grzegorza Tomczaka.
Spektakl to dyplom studentów IV roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie przygotowany pod kierunkiem Andrzeja Poniedzielskiego.

 

22 czerwca – 19.00

Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”
Jest to najbardziej ponura rzecz jaką napisałam i chyba najpoważniejsza, niezależnie od tego, że jest całkiem śmieszna. Jest o dwojgu młodych ludzi, którzy wpychają się kierowcom do samochodów, twierdząc że są bardzo biednymi Rumunami mówiącymi po polsku. Pierwsza część tekstu to ich amok i maligna, druga to nagłe przebudzenie gdzieś w środku Polski, nagła samotność, obcość i rozpoczynająca się między nimi psychiczna walka na śmierć i życie – mówiła Dorota Masłowska dla „Didaskaliów".
Przedstawienie wyreżyserowała Małgorzata Bogajewska we współpracy ze studentami łódzkiej filmówki.

23 czerwca – 19.00
„Love&information”
Spektakl o współczesnym świecie zdominowanym przez otaczający nas zewsząd natłok informacji. Spektakl Moniki Szczępki to widowisko okraszone groteską i pastiszem. Składa się z 56 scen, w których ponad 100 postaci stara się zrobić użytek z posiadanych informacji. Czy świat w którym informacja staje się walutą jest w stanie poddać się autoanalizie? Czy informacje, które z niej wynikną są w stanie cokolwiek zmienić? A informacje o tym, że nie są w stanie nic zmienić, są w stanie coś zmienić?
Spektakl dla widzów dorosłych.

18.06.2013
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |