Szczypiorniści zgodnie z przewidywaniami

Piłkarze ręczni tarnowskiej Unii walczący jeszcze o utrzymanie się w I lidze nie sprostali Gwardii Opole, przegrywając na wyjeździe 29:37. Przewagę gwarantującą zwycięstwo opolanie wywalczyli już przed przerwą. Unia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a w następnym spotkaniu zmierzy się 2 maja na własnym parkiecie z drużyną AZS AWF Biała Podlaska i będzie to mecz „o sześć punktów”.

Szczypiorniści tarnowskiej Unii ulegli Gwardii Opole 29:37 (12:18) w kolejnym spotkaniu I ligi piłki ręcznej mężczyzn. Początek meczu nie wskazywał na tak wysoką porażkę, tarnowianie prowadzili nawet 3:2, gospodarze szybko jednak odpowiedzieli dwoma bramkami, wychodząc na prowadzenie 4:3. Kilka minut później przewaga Gwardii wynosiła już pięć bramek. Gdy unistom udało się ją zmniejszyć do stanu 8:11 w 23 minucie, znowu stracili kilka bramek z rzędu i w efekcie na przerwę obydwa zespoły schodziły przy stanie 18:12 dla gospodarzy.

W drugie połowie kilkubramkowa przewaga opolan utrzymywała się przez cały czas, Unii udało się zredukować starty jedynie w takim wymiarze, że przegrywali na osiem minut przed końcem spotkania 25:30. W końcówce piłkarze Gwardii znowu jednak zagrali skuteczniej i osiągnęli przewagę ośmiu goli.

Gwardia Opole – Unia Tarnów 37:29 (18:12)
Bramki dla Unii: Bieś 12, Zaucha 6, Niedojadło 5, Greczyński 4, Grzesik 1, Ogarek 1