Finał akcji „Cała Polska czyta dzieciom”
        
                
        
28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 19 w Tarnowie  najmłodsi tarnowianie spotkali się podczas finału akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 dzieci w wieku 6 – 10 lat z kilku tarnowskich przedszkoli i szkół. Dzieci miały okazję nie tylko wysłuchać czytanych bajek, ale i zaprezentować własne przedstawienie teatralne oraz uczestniczyć w konkursach i zabawach. 
W Szkole Podstawowej nr 19 w Tarnowie zorganizowano lokalny finał ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W spotkaniu z udziałem m.in. prezydenta Tarnowa 
Ryszarda Ścigały wzięły udział dzieci z przedszkoli publicznych nr 17, 20, 33, 35 oraz z przedszkola niepublicznego przy ulicy Pszennej, a także najmłodsi uczniowie szkoły nr 19.
Dzieci uczestniczące w spotkaniu nie tylko wysłuchały czytanych przez dorosłych bajek, ale i same zaprezentowały swoje artystyczne umiejętności. W programie znalazło się m.in. przedstawienie „ W świecie wierszy Brzechwy” w wykonaniu uczniów, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Brzechwolandia”, konkurs literacki „W świecie wierszy Jana Brzechwy”, odśpiewanie piosenek i zabawa taneczna. 
Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli wystawę poświęconą Janowi Brzechwie, przygotowaną w Szkole Podstawowej nr 19.   
 
        
        
28.04.2009