Początek jak marzenie

Lepszej inauguracji rozgrywek piłkarze i kibice z Brzeska nie mogli sobie wymarzyć. Okocimski pokonał na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz 2:0. Sprawdzianem możliwości zespołu z Brzeska będzie kolejny mecz – z GKS Bełchatów.

Słabo grająca Sandecja oraz konsekwentnie i odważnie walczący goście z Brzeska. To najkrótsze streszczenie inauguracji rozgrywek I ligi w Nowym Sączu. Okocimski zasłużenie wywalczył trzy punkty, będąc zespołem lepszym,a przede wszystkim lepiej zorganizowanym.

W pierwszej połowie bramki nie padły, choć obydwie drużyny miały ku temu okazję. W 17 minucie pojedynek sam na sam z bramkarzem Sandecji przegrał Darmochwał, z kolei w 40 minucie z sześciu metrów do bramki Okocimskiego nie trafił Zawiślan.

Goście objęli prowadzenie tuż po przerwie, gdy strzałem z kilkunastu metrów pokonał Cabaja Darmochwał. Kilkanaście minut później padł drugi gol – Nawrot wyłożył piłkę Wojcieszyńskiemu, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Wygrana dała Okocimskiemu trzecie miejsce w tabeli, ale więcej na temat możliwości zespołu z Brzeska wiadomo będzie po kolejnym meczu. Okocimskiego czeka wyjazd do Bełchatowa na mecz z GKS.

Sandecja Nowy Sącz - Okocimski Brzesko 0:2 (0:0)

Bramki: Darmochwał (47 min.), Wojcieszyński (59 min.)

Żółte kartki: Giel, SzczepańskiWojcieszyński

Okocimski: PączekWawryka, Ryś, Jacek, Niechciał, Stefański (75 min. Sobotka), Brud, Buras (84 min. Smoliński), Cebula (50 min. Nawrot), Darmochwał, Wojcieszyński

Sędziował: D. Bukowczan (Żywiec), widzów: 1 500