Na remis w Niecieczy

W inauguracyjnym meczu nowego sezonu Termalica Bruk-Bet Nieciecza zremisowała z Energetykiem ROW Rybnik 2:2. Kolejnym rywalem niecieczan będzie Dolcan Ząbki.

Kibice w Niecieczy liczyli na pewne zwycięstwo nad beniaminkiem, tymczasem skończyło się podziałem punktów. Pierwszego gola goście zdobyli już w szóstej minucie. PO rzucie wolnym Krotofil zagrał długie podanie do Cisse, a ten z bliska skierował piłkę do siatki.

Gospodarze starali się odrobić stratę, ale przez całą pierwszą połowę nie udało im się zdobyć gola. Najlepszej sytuacji – sam na sam z bramkarzem – nie wykorzystał w 11 minucie Olszar.

Po przerwie gra wyglądał podobnie. Niecieczanie atakowali próbując doprowadzić do remisu. Udało się dopiero w 57 minucie, Szary faulował w polu karnym Drozdowicza, za co otrzymał czerwoną kartkę, a rzut karny pewnie wykorzystał Pawlusiński.

Kilka minut później było już 2:1. Piłka, po uderzeniu głową Drozdowicza, odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Goście, mimo gry w osłabieniu, nie oddawali pola. W 67 minucie do długiego podania doszedł Muszalik i w sytuacji sam na sam pokonał Sebastiana Nowaka. Losy meczu mógł jeszcze zmienić w 80 minucie Piotrowski, ale nie zdołał pokonać bramkarza gości w sytuacji sam na sam.

Kolejny mecz Termalica zagra z Dolcanem Ząbki, który po efektownej wygranej 5:0 z Olimpią Grudziądz prowadzi w ligowej tabeli.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Eneregtyk ROW Rybnik 2:2 (0:1)

Bramki: Pawlusiński (57 min.), Drozdowicz (62 min.) - Cisse (6 min.), Muszalik (67 min.)

Żółte kartki: Piątek - Szary, Grolik, Skrzeszewski, Cisse, czerwona kartka: Szary

Termalica: Nowak - Piątek, Sołdecki, Pielorz, Kiełb, Horvath, PawlusińskiPleva, Ceglarz (46 min. Drozdowicz), Rybski (82 min. Biskup), Olszar (72 min. Piotrowski)

Sędziował: S. Tarnowski (Wrocław), widzów 1 100