Ropek zadowolona

Wracająca po kontuzji kolana Edyta Ropek MKS Tarnovia Grupa Azoty Elzat wywalczyła 12 miejsce podczas odbywających się w Kolumbii Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games Cali 2013. Wysokie pozycje zanotowały Aleksandra Rudzińska z Pol-Inowex Skarpa Lublin zajmując czwarte miejsce i Klaudia Buczek z MKS Tarnovia, plasując się na szóstej pozycji.

Multidyscyplinarna impreza sportów pretendujących o włączenie do programu Igrzysk Olimpijskich to jedne z najważniejszych zawodów dla reprezentantów dyscypliny wspinaczki sportowej. W Cali Polskę reprezentowały cztery Polki. Najlepszy wynik uzyskała Aleksandra Rudzińska, która awansowała do ścisłego finału, ostatecznie zajmując czwarte miejsce. Na wysokiej szóstej pozycji uplasowała się Klaudia Buczek z Tarnovii, która ustanowiła również swój nowy rekord życiowy z czasem 8,71 sekundy. Na dziewiątym miejscu uplasowała się Monika Prokopiuk z Pol-Inowex Skarpa Lubin.

Miejsce 12 wywalczyła Edyta Ropek, dla której był to pierwszy start po okresie intensywnej rehabilitacji operowanego w kwietniu więzadła krzyżowego. - Jestem zadowolona ze swojego startu, w niezwykle krótkim okresie odbudowałam formę i zdołałam oddać dobry start. Przede mną jeszcze sporo pracy by wrócić do szybkiego biegania, start w Cali to dopiero początek powrotu do mistrzowskiej formy – skomentowała swój start tarnowianka.

The World Games Cali 2013 zakończyła ceremonia, podczas której prezydent Wrocławia odebrał flagę Igrzysk od gospodarza zawodów w Kolumbii. Kolejne zawody odbędą się w 2017 roku we Wrocławiu.