Smutne pożegnanie

Termalica Bruk-Bet Nieciecza przegrała pucharowe spotkanie z Lechem Poznań 0:4, choć do 63 minuty wynik brzmiał 0:0. Poznaniacy awansowali do 1/8 rozgrywek Pucharu Polski.

Drużyna Termaliki Bruk-Bet Nieciecza doznała w rozgrywkach Pucharu Polski bolesnej porażki z Lechem Poznań 0:4, choć przez długi czas dotrzymywała kroku faworyzowanym gościom.

W pierwszej połowie niecieczanom brakowało jedynie skuteczności, by objąć prowadzenie w meczu z Lechem. Trudno było odróżnić na boisku drużynę pierwszoligową od ekstraklasowej. Już w 7 minucie Drozdowicz mógł trafić do siatki, jednak piłka po jego uderzeniu głową minimalnie minęła bramkę gości.

Poznaniacy po raz pierwszy poważniej zagrozili bramce Kasprzika po kwadransie gry, ale strzał Teodorczyka był zbyt lekki.

Gospodarze powinni prowadzić w 35 minucie. Drozdowicz podał do Rybskiego, a ten nie trafił z 10 metrów do pustej bramki.

Do przerwy goli w Niecieczy nie było, a w drugiej połowie niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach.

Zawodnicy Lecha zdobyli cztery bramki w 30 minut. Najpierw – w 47 minucie piłka po strzale Pawłowskiego trafiła w słupek bramki Termaliki, później, w 55 minucie, szanse na objęcie prowadzenia mieli jeszcze gospodarze, ale Jarecki trafił w boczną siatkę, a w 63 minucie rozwiązał się worek z bramkami. Ślusarski precyzyjnie dośrodkował przed bramkę do Teodorczyka, a ten pokonał Grzegorza Kasprzika.

Dwie minuty później było 0:2. Tym razem role się odwróciły - Teodorczyk zagrał do Ślusarskiego, a napastnik Lecha trafił do siatki. Im bliżej końca meczu tym bardziej gospodarzom brakowało sił. W 78 minucie w pole karne niecieczan wbiegł Pawłowski i strzałem w długi róg po raz trzeci pokonał Kasprzika.

Ostatnie kilka minut Termalica grała w 10, gdyż czerwoną kartką ukarany został Pleva. Czwartą bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Drewniak i Lech pewnie awansował do 1/8 rozgrywek Pucharu Polski.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Lech Poznań 0:4 (0:0)