Porażka w Kielcach

Piłkarze Unii Tarnów przegrali w Kielcach ligowy mecz z rezerwami Korony 1:3. Tarnowianie zajmują w tabeli III ligi 14 miejsce, mając dwa punkty zdobyte w trzech spotkaniach.

Drużyna Unii Tarnów przegrała wyjazdowy, ligowy mecz z rezerwami Korony Kielce. Tarnowianie lepiej zagrali w pierwszej połowie, mogli nawet objąć prowadzenie po akcjach Ślęzaka i Sojdy, ale żadnej z tych sytuacji nie wykorzystali. W odpowiedzi, pod koniec tej części gry Michał Wrześniewski zdobył gola dla gospodarzy.

W drugiej połowie kielczanie zdobyli wyraźną przewagę i dwie kolejne bramki. Angielski w 67 minucie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, a w 86 minucie Kotarzewski po indywidualnej akcji zdobył trzeciego gola. Kielczanie mogli wygrać wyżej, ale i im brakowało skuteczności pod bramką Unii. Tarnowianie honorowego gola zdobyli w ostatniej minucie meczu. Unia zajmuje w tabeli III ligi 14 lokatę po trzech kolejkach spotkań. Unia zdobyła dotąd dwa punkty, a w następnym meczu zmierzy się z rezerwami Wisły Kraków.

Korona II Kielce - Unia Tarnów 3:1 (1:0)

Bramki: Wrześniewski (36 min.), Angielski (67 min.), Kotarzewski (86 min.) - Gurgul (90 min.)

Żółte kartki: Trojanowski - Bachula, Wójcik

Unia: Pietuch - Bachula (64 min. Drwal), Kazik, Witek, Węgrzyn, Sojda, Jamróg, Tyl (64 min. Wójcik), Ślęzak, Świątek (79 min. Gurgul), Adamski

Sędziował: K. Adamski (Ostrowiec Świętokrzyski), widzów 200