Umowa podpisana

 Jednym z pierwszych punktów programu dwudniowego Forum Inwestycyjnego w Tarnowie było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Grupą Azoty i tarnowskim samorządem. Porozumienie dotyczy inwestycji drogowych, sponsorowania imprez kulturalnych i sportowych.

 

300 gości przez dwa dni debatuje na Forum Inwestycyjnym w Tarnowie na temat bieżących problemów oraz zagadnień związanych z Polską i globalną gospodarką.

Podczas inauguracji Forum podpisana została przez Pawła Jarczewskiego, prezesa Grupy Azoty i prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigałę umowa dotycząca współpracy pomiędzy Grupą Azoty a miastem.

Porozumienie zakłada współpracę w zakresie rozbudowy infrastruktury drogowej oraz przy organizacji przedsięwzięć kulturalnych i gospodarczych.

Ważnym punktem umowy jest deklaracja wsparcia tarnowskiego sportu zawodowego i akademickiego oraz rozwoju „Międzynarodowego Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego”. Kontynuowana będzie również współpraca Azotów z tarnowskimi szkołami wyższymi, ponadgimnazjalnymi oraz zawodowymi. Będą to stypendia, przyjmowanie do pracy najlepszych uczniów, studentów, organizowanie staży i praktyk uczniowskich, studenckich i dyplomowych, a także patronowanie konkursom i olimpiadom tematycznym. - Cieszymy się, że możemy brać tak aktywny udział w życiu miasta. Współczesne duże firmy nie tylko muszą dawać zatrudnienie ale również kształtować lokalną społeczność. Wspólnie z miastem wyznaczyliśmy sobie kierunkowe obszary współpracy w zakresie infrastruktury, edukacji, sportu czy kultury. Dziś finalizujemy to porozumienie, ale czeka nas jeszcze praca nad określeniem pozostałych szczegółów tej współpracypowiedział Paweł Jarczewski podczas konferencji prasowej otwierającej Forum Inwestycyjne.

Głównymi tematami paneli tegorocznego Forum są m.in. poszukiwanie recepty na kryzys, inwestycje w kluczowe sektory państwowe, prywatne i samorządowe, inwestycje polskich firm w Afryce czy też usuwanie barier inwestycyjnych. - Tego rodzaju spotkania gospodarcze zawsze należy także traktować w kategoriach budowy szans dla Tarnowa oraz firm i instytucji poszukujących branżowych lub finansowych partnerów bądź interesujących lokalizacji dla inwestycji. Miasto angażując się w to przedsięwzięcie bardzo liczy, że Tarnów okaże się takim atrakcyjnym miejscem, a nasi lokalni przedsiębiorcy dobrymi i solidnymi partnerami w przyszłości – mówi prezydent Ryszard Ścigała.

Podczas Forum w Tarnowie gości trzydziestoosobowa grupa z Ukrainy. Pretekstem do wizyty jest wymiana dobrych praktyk. Goście zza wschodniej granicy podpatrują jak używać nowoczesnych rozwiązań IT, przeprowadzać procesy inwestycyjne czy zorganizować zarządzanie sprawami społecznymi. Jednym z omawianych zagadnień jest także wprowadzenie w Tarnowie Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej, który scalił i poprawił zarządzanie miejskimi zasobami cyfrowymi.

03.09.2013
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |