„Słoneczni chłopcy”, czyli: Pieczka, Zapasiewicz, Woronowicz

XXIII Tarnowska Nagroda Filmowa, choć jest festiwalem filmów polskich, ma jednak charakter interdyscyplinarny. W dniu jej rozpoczęcia, czyli 10 maja, zobaczyć będzie można bowiem na deskach tarnowskiego teatru spektakl Teatru Powszechnego z Warszawy „Słoneczni chłopcy”. W obsadzie przedstawienia same gwiazdy - Franciszek Pieczka, Zbigniew Zapasiewicz czy Adam Woronowicz.

10 maja o godzinie 20.30 na dużej scenie tarnowskiego teatru wystąpi – po raz pierwszy na tarnowskiej scenie - Franciszek Pieczka, którego publiczność obejrzy w przedstawieniu „Słoneczni chłopcy” Teatru Powszechnego z Warszawy. Na scenie zobaczyć będzie można także Zbigniewa Zapasiewicza oraz Adama Woronowicza, popularnego w związku z ostatnio kreowaną rolą księdza Jerzego Popiełuszki. - To zaszczyt i przyjemność gościć takich mistrzów sztuki aktorskiej - mówi Edward Żentara, dyrektor tarnowskiego teatru. - Ucieszyłem się z propozycji współpracy zaproponowanej przez Tarnowskie Centrum Kultury. Szczęśliwie możemy służyć swoją sceną ze względu na przesunięcie rozpoczęcia terminu modernizacji teatru.

Wizyta Franciszka Pieczki ma związek z uhonorowaniem go nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Wcześniej nagrodę tę otrzymali Andrzej Wajda, Janusz Morgenstern oraz Tadeusz Konwicki, czyli osoby zajmujące się reżyserią.

Tytułowych „słonecznych chłopców” zobaczymy w opowieści o niegdysiejszych gwiazdach variétés. Spotykają się po latach, żeby powtórzyć w telewizji swój najlepszy skecz, który wykonywali razem ponad trzydzieści lat. Wracają dawne animozje, pretensje, żale, ale wraca też skrywana stara przyjaźń.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem spektaklem uruchomiona została już sprzedaż biletów na spektakl. Bilety są do nabycia w kasie teatru w cenie: 40 zł (przedsprzedaż do 8 maja), 50 zł (9, 10 maja) oraz po 30 zł (30 dostawek).
05.05.2009
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |