Warsztat otwiera drzwi

Po raz pierwszy Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie organizuje dzień otwartych drzwi. Każdy zainteresowany bezpłatnymi zajęciami dla niepełnosprawnych będzie się mógł zapoznać z działalnością Warsztatu. Organizatorzy zapraszają 9 mają w godzinach 8.00 – 15.00.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Tarnowie przy ulicy Hodowlanej zaprasza na „dzień otwartych drzwi”. W najbliższą sobotę, 9 maja będzie można poznać zasady przyjmowania do Warsztatu, zobaczyć na czym polega terapia logopedyczna i zajęcia ruchowe. Każdy otrzyma upominek, wykonany przez osoby niepełnosprawne uczęszczające do Warsztatu.
Na wszystkie pytania odpowiedzą terapeuci, rehabilitanci oraz personel administracyjny.
- Zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Hodowlanej 6. Czekamy na wszystkich w godz.: od 8.00 do 15.00 – mówi Tomasz E. Wardzała, kierownik Warsztatu.
WTZ przy Hodowlanej powstał w 2006 roku dzięki wsparciu gminy miasta Tarnowa. Rehabilitacja prowadzona jest na wielu płaszczyznach, dzięki czemu niepełnosprawni pojawiają się w kinach, teatrze, w pizzerii, jeżdżą na wycieczki, także za granicę. Co miesiąc uczestnicy otrzymują pieniądze w ramach treningu ekonomicznego i mogą się uczyć racjonalnego ich wydawania. – Posiadamy osiem profesjonalnych pracowni, wyposażonych w nowoczesne materiały i sprzęt terapeutyczny – mówi Tomasz Wardzała. - Wszystkie toalety, korytarze i wejścia są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a dojazd na poszczególne kondygnacje umożliwia winda z funkcją mówiącą.
Wkrótce rozpocznie się przebudowa Warsztatu, związana z utworzeniem kolejnej, dziewiątej pracowni. Będzie to pracownia ceramiki artystycznej. Warsztat kupił już specjalny piec, glinę i niezbędne materiały. Planowane jest też utworzenie czterech dodatkowych miejsc dla niepełnosprawnych.
06.05.2009
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |