Dwa wernisaże w BWA

8 maja w Biurze Wystaw Artystycznych – Galerii Miejskiej w Tarnowie odbędą dwa wernisaże. W salach w Pasażu Tertila eksponowane będą prace Małgorzaty Markiewicz, a w małej galerii przy Rynku 4 otwarta zostanie wystawa prac najmłodszych tarnowskich twórców – Krzysztofa Maniaka i Michała Martynowa.

8 mają w salach Biura Wystaw Artystycznych – Galerii Miejskiej w Tarnowie w Pasażu Tertila otwarta zostanie o 19.00 wystawa prac Małgorzaty Markiewicz, młodej artystki z Krakowa. Wystawa zatytułowana jest „Ukryte piękno meblościanki, domowych pleśni i niedzielnych spotkań". Małgorzata Markiewicz jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni Działań Medialnych profesora Antoniego Porczaka na Wydziale Rzeźby. Artystka inspiruje się codziennością, motywem jej prac są ubrania i tkaniny, odnosi się do motywu kwadratu, kraty - kątów prostych przypominających strukturę miasta, mieszkania w bloku.

Tego samego dnia w małej galerii przy Rynku 4 otwarta zostanie wystawa prezentująca prace młodych twórców. Krzysztof Maniak i Michał Martynów urodzili się w roku 1990, zajmują się malarstwem olejnym, grafiką, a także, w przypadku Krzysztofa Maniaka, fotografiką oraz filmem.
06.05.2009
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |