Rock w Tarnowskim Centrum Kultury

COOL KIDS OF DEATH - określany jako jeden z najlepszych polskich zespołów rockowych młodego pokolenia - wystąpi w Tarnowie 19 października w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury. Łódzka grupa istnieje od początku 2001 roku, a nazwę zaczerpnęła z tytułu piosenki brytyjskiego zespołu Saint Etienne. Ich płyty „C.K.O.D.” i „C.K.O.D. 2” zostały entuzjastycznie przyjęte przez media i fanów dzięki oryginalności i melodyjności muzyki oraz dojrzałości tekstów. W połączeniu z felietonem Kuby Wandachowicza (basisty zespołu) „Generacja Nic” opublikowanym w Gazecie Wyborczej, przyniosło to grupie opinię „głosu zbuntowanego młodego pokolenia”.

Trzeci krążek zespołu ”2006” miał swoją premierę w marcu 2006 roku, wówczas też, w ramach trasy promocyjnej zespół zagrał również koncert w Piwnicach TCK.

Czwarty, najnowszy album CKOD nosi tytuł "Afterparty". W odróżnieniu od poprzedniej, nagranej i wyprodukowanej w Niemczech przez zaproszonego do współpracy producenta, ta jest w stu procentach dziełem zespołowym. Oprawę graficzną albumu opracował Krzysztof Ostrowski - frontman i wokalista zespołu, znany rysownik i autor komiksów. Na płycie znajduje się dwanaście energetycznych utworów. W ramach trasy promującej album zespół zagra jesienią 17 koncertów, w tym jeden w Tarnowie. Początek koncertu o godzinie 19.00, bilety w cenie 18 złotych można nabywać w Tarnowskim Centrum Kultury w Rynku 5.

Skład CKOD:
Krzysztof Ostrowski – wokal - grafik, projektant mody, twórca teledysków, znany rysownik komiksów, twórca m. in. okładki i ilustracji do książki Doroty Masłowskiej „Wojna polsko - ruska pod flagą biało – czerwoną”.
Jakub Wandachowicz - gitara basowa – filozof, autor felietonu o współczesnej młodzieży „Generacja Nic”.
Marcin Kowalski - gitara – autor muzyki filmowej, producent muzyczny.
Jacek Fras - perkusja - znany rysownik komiksów, jedyny Polak nagrodzony na festiwalu komiksów w Angouleme prestiżową nagrodą Alph-Art., doceniony również w Japonii; twórca obrazów olejnych, ilustracji i pasków komiksowych.
Kamil Łazikowski - klawisze, programowanie – twórca remiksów znany pod pseudonimem „Methadone”, producent muzyczny
Wojciech Michalec – gitara

Największe sukcesy zespołu to m.in.: nominacja do MTV European Awards 2003, trzy nominacje do Nagród Polskiego Przemysłu Muzycznego – Fryderyki (Nowa Twarz Fonografii 2002, Alternatywny Album Roku 2002 i 2003), nagroda „Dobra Strona Rocku” – magazyn „Przekrój” – 2002 rok oraz „Debiut 2002 Roku” – w plebiscycie słuchaczy Trójkowego Ekspresu, a także „Nadzieja 2002 Roku” – w plebiscycie czytelników magazynu muzycznego „Tylko Rock”.
15.10.2008
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |