Klęska na pożegnanie

Piłkarze ręczni tarnowskiej Unii pożegnali się z I ligą wysoką porażką z zespołem Olimpii Piekary Śląskie. Ale tarnowianie już wcześniej stracili szanse na utrzymanie się w lidze i ostatni pojedynek o niczym nie rozstrzygał. Unia zakończyła rozgrywki na ostatnim 12 miejscu, zdobywając w 22 spotkaniach 12 punktów.

Wysoką porażką zakończyli szczypiorniści Unii Tarnów rozgrywki I ligi. Tarnowianie ulegli w Piekarach Śląskich tamtejszej Olimpii aż 24:40. Wynik nie miał znaczenia dla układu tabeli, gdyż Unia już wcześniej straciła szanse na utrzymanie się w lidze. Obydwa zespoły grały praktycznie „o pietruszkę”. Trener unistów Franciszek Gąsior pozwolił grać w tym pojedynku młodym zawodnikom, co nie pozostało bez wpływu na ostateczny rezultat. Pierwsze kilka minut meczu nie zapowiadało wysokiej porażki, ale już po kilkunastu minutach gospodarze osiągnęli sześciobramkową przewagę (12:6), a do przerwy tarnowianie przegrywali już 11 bramkami (9:20).

Podobny przebieg miała druga połowa meczu. Przez długi czas utrzymywało się prowadzenie wywalczone przez Olimpię przed przerwą, później jednak gospodarze jeszcze powiększyli dystans do 14 bramek, a na kilka minut przed końcem wyszli na prowadzenie 16 golami, i taką przewagę utrzymali do końca.
Unia zakończyła rozgrywki na ostatnim, 12 miejscu w lidze, zdobywając w 22 meczach 12 punktów. Po rocznej obecności w I lidze, tarnowianie znów grać będą w niższej klasie rozgrywkowej.

Olimpia Piekary Śląskie – Unia Tarnów 40:24 (20:9)
Bramki dla Unii: Bieś 8, Grzesik 4, Sztorc 4, Szatko 3, Ziętkowski 2, Ciapała 1, Gąsior 1, Ogarek 1 .