Bez niespodzianek

 W Tarnowie wybory do Europarlamentu przebiegły spokojnie i bez niespodzianek. W porównaniu z wyborami w 2009 roku zainteresowanie mieszkańców miasta oddaniem swojego głosu spadło o prawie sześć procent.

 

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Tarnowie przebiegły spokojnie. W mieście działały 74 obwodowe komisje wyborcze. Frekwencja wyniosła 26,69%, do urn poszło prawie 25 spośród 93 tysięcy tarnowian uprawnionych do głosowania.

W porównaniu z wyborami w 2009 roku, gdy frekwencja wynosiła 32,40%, zainteresowanie mieszkańców oddaniem głosu spadło o 5,71%.

Najwięcej wyborców zagłosowało na PiS - 33%. Druga była Platforma Obywatelska z wynikiem 28%, SLD zaufało 9% wyborców, Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego otrzymała 8% poparcia. Solidarna Polska i Polska Razem Jarosława Gowina otrzymały po 7%, Twój Ruch – 3%, a PSL i Ruch Narodowy po 2%. Lista Demokracji Bezpośredniej uzyskała 0% (109 głosów).

Najwięcej tarnowian, bo aż ponad 4 300 osób, oddało swój głos na Różę Thun z Platformy Obywatelskiej.

W regionie tarnowskim obejmującym  powiaty tarnowski, dąbrowski, brzeski, bocheński oraz miasto Tarnów, zagłosowało ponad 107 tysięcy wyborców. Najwięcej głosów uzyskało Prawo i Sprawiedliwość, następnie Platforma Obywatelska. Na trzecim miejscu uplasowała się Solidarna Polska.

26.05.2014
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |