Kolejne punkty Unii

Piłkarze Unii zainkasowali kolejne trzy punkty wygrywając w Końskich z tamtejszym Neptunem. Rywal zajmuje w tabeli ostatnie miejsce, ale wygrana cieszy kibiców, zwłaszcza, że tarnowianie zwyciężyli w czwartym kolejnym spotkaniu. Unia zajmuje w tabeli dziewiątą lokatę, a w kolejnym meczu zmierzy się an własnym boisku z Hutnikiem Kraków, wciąż walczącym o możliwość gry w barażach.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze tarnowskiej Unii. Tym razem tarnowianie pokonali na wyjeździe Neptun Końskie 1:0. Rywal nie był przesadnie wymagający i mecz toczył się od początku pod dyktando tarnowian. Już w dziewiątej minucie Roger Radliński uderzał piłkę z rzutu wolnego, akcję zamknął Pawlak i strzałem głową zdobył prowadzenie dla Unii.
Tarnowianie mogli odnieść bardziej okazałe zwycięstwo, stworzyli kilka bardzo dogodnych sytuacji, nie udało się jednak trafić do siatki ani Wolańskiemu, ani Drozdowiczowi, ani ponownie Pawlakowi. Gospodarze praktycznie ani raz nie stworzyli zagrożenia pod bramką Unii, niewiele składnych akcji udało się im przeprowadzić przez całe 90 minut.
Po tym zwycięstwie Unia zajmuje w tabeli dziewiątą lokatę, mając na dwie kolejki przed końcem rozgrywek 38 punktów. Następnym rywalem tarnowian będzie zespół Hutnika Kraków. Mecz z krakowianami odbędzie się na stadionie w Mościcach 31 maja o 17.00.

Neptun Końskie – Unia Tarnów 0:1 (0:1)
Bramka: Pawlak (9 min.)
Żółta kartka: Brzoza
Sędziował: Z. Górnicki (Kielce), widzów 200
Unia: Lisak - Pawlak, Mikołajczyk, Jędrusiak, Węgrzyn, Radliński, Kafel, Wolański (70 min. Szczytyński), Witek (89 min. Fryś), Drozdowicz, Cabała (62 min. Rodak)