O tym, jak z kawałka niepozornej bibuły zrobić małe arcydzieło dowiedzieli się ci, którzy wzięli udział w warsztatach w Przyborowie w gminie Borzęcin. Wynikiem kilkugodzinnych zajęć były bukieciki chabrów, róż, pierwiosnków i ognistych maków.
Wykonywanie kwiatów z bibuły to stary zwyczaj, który przez lata kultywowały nasze babcie i prababcie. Takimi kwiatami ozdabiano wnętrza domów, przydrożne kapliczki i kościoły, a cieszyły szczególnie zimą, gdy natura skąpi kolorów.
O tym, jak z kawałka niepozornej bibuły zrobić małe arcydzieło, mogli się dowiedzieć ci, którzy uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w świetlicy w Przyborowie i prowadzonych przez Marię Karaś z Poręby Spytkowskiej. Efektem kilkugodzinnych zajęć były m.in. chabry, róże, pierwiosnki i maki zebrane w efektowne bukiety. Wszystkie wykonane prace wzięły udział w IV Międzygminnym Przeglądzie Rękodzieła i Kuchni Regionalnej „Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami w Kuchni i Rękodziele”, który odbył się w Porębie Spytkowskiej. - Tam została doceniona dotychczasowa współpraca obu świetlic w zakresie aktywnego kultywowania oraz promocji dorobku rodzimej kultury, tradycji i wartości cenionych w naszych domach od pokoleń – mówi Katarzyna Żurek, instruktor świetlicy w Przyborowie.
W grudniu planowane są kolejne warsztaty, na których wykonywane będą stroiki świąteczne.