IMPonujący występ tarnowskich brydżystów

Młodzi brydżyści z Małopolski zdominowali tegoroczne Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej do lat 21. Bardzo dobrze spisali się również tarnowianie – trzy złote medale wywalczył Adam Krysa, brązowy medal w turnieju par dziewcząt wywalczyły Justyna i Olga Długosz, a zespół MPEC Tarnów wywalczył czwarte miejsce w turnieju teamów.

Adam Krysa, uczeń III LO w Tarnowie i zawodnik CKiS Skawina zwyciężył wraz ze swoją partnerką i drużyną wszystkie konkurencje XXIII Mistrzostw Polski Młodzieży Szkolnej w brydżu sportowym. Trzy złote medal tarnowianin wywalczył w turnieju par, z Justyną Żmudą, teamów (z Justyną Żmudą, Agnieszką Szczypczyk i Arturem Janeczko) oraz mixtów (z Justyną Żmudą).
Zawodniczki MPEC Tarnów Justyna i Olga Długosz zdobyły z kolei brązowy medal w turnieju par dziewcząt.
Poza medalami odnotować należy znakomity występ drużyny MPEC Tarnów II, która zajęła czwarte miejsce w turnieju teamów, mając w swoim składzie aż trójkę debiutantów.
I Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie uplasowało się na szóstej pozycji w kategorii szkół średnich, szósta lokata przypadła również drużynie MPEC w kategorii klubów.
16.06.2009
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |