Bez kłopotów Marek Karaś, Wójt Gminy Rzepiennik Strzyżewski, otrzymał absolutorium. Nie bez znaczenia była tu jednoznaczna rekomendacja Regionalnej Izby Rozrachunkowej z Krakowa, która nie mała zastrzeżeń do wykonania budżetu.
Głównym punktem obrad IX sesji Rady Gminy Rzepiennik Strzyżewski było udzielenie absolutorium za rok 2014 dla wójta Marka Karasia. Jego udzielenie rekomendowała jednoznacznie Regionalna Izba Obrachunkowa z Krakowa, która rokrocznie analizuje wykonanie budżetu w każdej gminie. Wójt absolutorium otrzymał bez kłopotów. Na prządek dzienny obrad rady składało się również zatwierdzenie sprawozdań poszczególnych jednostek organizacyjnych gminy, czyli : GOPS, GOK, Biblioteki oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Z apelem o patronat i wsparcie wystąpiła Barbara Duran, szefowa Stowarzyszenia „Wszystkie dzieci nasze są”, informując o nowej inicjatywie stowarzyszenia.
Największe zainteresowanie wśród radnych wywołało jednak wystąpienie prezesa spółki komunalnej „Dorzecze Białej”. Chodziło o możliwość przystąpienia mieszkańców Rzepiennika Strzyżewskiego i Rzepiennika Biskupiego do projektu wykonania przyłączy kanalizacyjnych i wodociągowych z dopłatą ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Według symulacji prezesa, w programie realizowanym przez spółkę wraz z Funduszem, koszt przyłącza dla mieszkańca byłby niższy w porównaniu z metodą gospodarczą, realizowaną samodzielnie przez każdego mieszkańca, a w przypadku gdyby realizowała to firma budowlana, to rozbieżność w kosztach byłaby jeszcze większa. Całość kosztów wykonania przyłącza mogła być rozłożona na 23 raty.Powyższe wyliczenia i symulacje nie przekonały jednak radnych, którzy nie podjęli uchwały umożliwiającej przystąpienie do projektu i skorzystania przez mieszkańców gminy Rzepiennik z bonifikat. Z informacji prezesa spółki wynika że mieszkańcy pozostałych gmin będących udziałowcami w spółce „Dorzecze Białej” będą mogli skorzystać z tego projektu.
Na zakończenie sesji podjęto uchwałę w sprawie wyznaczenia inkasentów podatku od nieruchomości, podatku rolnego i leśnego oraz określenia wysokości wynagrodzeń za inkaso. Zwyczajowo w gminie funkcje te pełnią sołtysi.