Muzeum Okręgowe w Tarnowie wraz z Dębińskim Centrum Kultury organizują kolejną edycję Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego O Złoty Warkocz Tarłówny. Impreza odbędzie się w Dębnie 20 września, rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 12.00. W turnieju uczestniczyć będą grupy rekonstrukcji historycznej z Polski, Słowacji i Węgier.
20 września, po raz dziewiętnasty Muzeum Okręgowe w Tarnowie wraz z Dębińskim Centrum Kultury organizują Międzynarodowy Turniej Rycerski O Złoty Warkocz Tarłówny. W imprezie uczestniczyć będą polskie, słowackie oraz węgierskie grupy rekonstrukcji historycznej. - Będzie można obejrzeć pokazy konne, tym razem obok znanego ośrodka sandomierskiego wystąpi po raz pierwszy na turnieju dębińskim Stajnia Sarmacja z dynamicznym pokazem łucznictwa konnego. To nie jedyni debiutanci. Spodziewamy się między innymi także znakomitego przedsięwzięcia quasi-teatralnego w wykonaniu kata oraz inkwizytora, którzy przybędą do Dębna aż z Nysy – mówi Andrzej Szpunar, dyrektor tarnowskiego muzeum.
W Dębnie stawią się: Niepołomickie Bractwo Rycerskie, Agencja Eventów Historycznych „Sarmata”, Bracia Dobrzyńscy FRATRES MILITES CHRISTI DE DOBRIN, Poczet Świętosława Gryfity, Drużyna Rycerska Jakuba Odrowąża, Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu, Via Cassa – Kosice (Słowacja), Stajnia „Sarmacja”, Katostwo Nyskie, Bractwo Rycerskie św. Jerzego z Wyszehradu (Węgry), Konfraternia Rycerska z Krakowa, Zamojska Grupa Rekonstrukcji Historycznej Jana Sobiepana Zamoyskiego oraz Towarzystwo Szabli i Miecza. Starciom ciężkozbrojnych towarzyszyć będzie, rozgrywany w spokojniejszej atmosferze, turniej łuczniczy, a całość dopełnią pokazy artyleryjskie. Tradycyjnie już turniej zakończy pokaz sztucznych ogni.
Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00. Bilety normalne kosztują osiem złotych, ulgowe cztery złote, a dla dzieci do lat siedmiu wstęp jest wolny.
Turniej w Dębnie jest wciąż największą plenerową imprezą historyczną rozgrywaną we wschodniej części Małopolski. Corocznie odwiedzany jest przez rzeszę gości, którzy nie tylko oglądają pokazy kunsztu rycerskiego, ale korzystają z okazji do zwiedzenia pięknego zamku, który udostępniony będzie w godzinach od 13.00 do 18.00.