Tarnowianie na Mistrzostwach Świata.

30 czerwca rozpoczynają się w Chinach Mistrzostwa Świata we wspinaczce sportowej. W reprezentacji Polski na te najważniejsze zawody w sezonie znalazło się troje tarnowian – Edyta Ropek i Tomasz Oleksy z Tarnovii oraz Jędrzej Komosiński, reprezentujący AZS PWSZ Tarnów. Polską ekipę uzupełnia Łukasz Świrk z Lublina. Polacy wystartują w mistrzostwach w konkurencji na czas.

Dziesiąte, wspinaczkowe Mistrzostwa Świata 2009 rozpoczną się 30 czerwca w prowincji Qinghai w Chinach. Swój udział w zawodach zapowiedziało 424 zawodników z 43 państw. Nasz kraj reprezentować będzie czwórka zawodników, którzy wystartują w konkurencjach wspinaczki na czas. W „czasówkach” wystartuje 38 kobiet i 67 mężczyzn. Rywalizacja w tej konkurencji rozpocznie się w środę, pierwszego lipca, zmaganiami na dystansie 10 metrów na oficjalnej ścianie do bicia rekordu świata tzw. Speed Record Wall. Najważniejsze zmagania, na głównym dystansie dla czasówkarzy, czyli 15 metrowej drodze, rozpoczną się w sobotę czwartego lipca – kobiety, i niedzielę piątego lipca – mężczyźni.
Arena wspinaczkowych zmagań wygląda imponująco. Organizator, Chinese Mountainering Association, przygotował jedne z największych konstrukcji do wspinaczki, na jakich kiedykolwiek rozgrywano tego typu zawody. Reprezentacja Polski od kilku dni przebywa w Xining, aklimatyzując się po długiej i wyczerpującej podróży. Skład polskiej reprezentacji tworzą: Jędrzej Komosiński (AZS PWSZ Tarnów), Edyta Ropek (MKS Tarnovia), Tomasz Oleksy (MKS Tarnovia) i Łukasz Świrk (SMG Lubin).
Poprzednie Mistrzostwa Świata, odbyły się w hiszpańskim Aviles w 2007 roku. Najlepszy wynik uzyskała wówczas Edyta Ropek, która zajęła drugie miejsce. Łukasz Świrk uplasował się na dwunastej pozycji, a Tomasz Oleksy był piętnasty. Dla Jędrzeja Komosińskiego, będą to pierwsze zmagania mistrzowskie w kategorii seniorów.
29.06.2009
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |