Wręczono nagrody Tertila

 W Tarnowie poznaliśmy laureatów kolejnej edycji konkursu o Nagrodę im. Tadeusza Tertila. Laureatami konkursu zostają autorzy najlepszych prac magisterskich i licencjackich poświęconych Tarnowowi i powiatowi tarnowskiemu. Wręczenie nagród odbyło się w Ratuszu podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie i Rady Powiatu Tarnowskiego

 

30 października, w tarnowskim Ratuszu odbyła się uroczysta, wspólna sesja Rady Miejskiej w Tarnowie i Rady Powiatu Tarnowskiego poświęcona rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz osobie Tadeusza Tertila, wybitnego tarnowskiego burmistrza z czasów autonomii galicyjskiej i okresu międzywojennego.

Podczas sesji wręczono nagrody laureatom kolejnej edycji konkursu o Nagrodę im. Tadeusza Tertila.

Nagrodzeni odebrali statuetki i dyplomy z rąk prezydenta Romana Ciepieli, starosty Romana Łucarza, przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie Kazimierza Koprowskiego i przewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego Pawła Smolenia.

„Nagrodę im. Tadeusza Tertila” w kategorii najlepsza praca magisterska z obszaru nauk humanistycznych i społecznych otrzymała  Anna Poręba, absolwentka Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie za pracę „Kompetencje medialne cyfrowych tubylców”.

W kategorii najlepsza praca magisterska z obszaru nauk technicznych i przyrodniczych zwyciężyła rozprawa Katarzyny Olesińskiej, absolwentki Uniwersytetu Przyrodniczego Lublinie „Wykorzystanie testu kiełkowania i wczesnego wzrostu roślin do oceny wpływu biowęgla na jakość wybranych gleb w gminie Skrzyszów”. Magdalena Kosiba, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, otrzymała Nagrodę im. Tadeusza Tertila w kategorii najlepsza praca licencjacka za pracę „Analiza fizykochemiczna kwiatów i owoców tarniny – krzewu, od którego pochodzi nazwa miasta Tarnowa”.

Kapituła konkursu przyznała również cztery wyróżnienia za prace magisterskie. Otrzymały je: Agata Kaim-Cieśla, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, za pracę „Funkcjonowanie instytucji Kultury w kontekście uczestnictwa w kulturze społeczności lokalnej. Przykład Centrum Sztuki Mościce”; Mariola Kucharzyk, absolwentka Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie, za pracę pt. „Stres w miejscu pracy oraz jego wpływ na motywację w pracy”; Kinga Truty, absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej, za pracę „Kreowanie nowego obszaru turystycznego w Małopolsce w oparciu o turystykę leczniczo-spirytualną”; Natalia Banaś, absolwentka Politechniki Świętokrzyskiej, za pracę „Projekt portu lotniczego w Tarnowie”.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 15 prac, 12 magisterskich i trzy licencjackie. Autorzy prac reprezentowali: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Papieski, Uniwersytet Rolniczy, Politechnikę Świętokrzyską, Akademię Górniczo-Hutniczej,  Małopolską Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Tarnowie i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. Pula nagród wyniosła 14 tysięcy złotych.

 

 

03.11.2015
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spogladasz na nowy rok?
| | | |