Przemysław Pawlicki mistrzem Europy – Polacy w głównych rolach

Przemysław Pawlicki, żużlowiec Unii Leszno wywalczył na torze w Tarnowie – Mościcach tytuł Indywidualnego Mistrza Europy Juniorów na żużlu. Zwycięzca turnieju wywalczył w pięciu startach 14 punktów. Na drugim miejscu uplasował się kolejny Polak – Maciej Janowski, trzeci był Słowak Martin Vaculik.

11 lipca w Tarnowie rozegrano finałowy turniej Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów na żużlu. Startowało w nim 16 najlepszych zawodników do lat 19. Do faworytów zawodów należeli Polacy, przede wszystkim Przemysław Pawlicki (Unia Leszno) i Maciej Janowski (Atlas Wrocław). Zawody zakończyły się zgodnie z przewidywaniami kibiców i komentatorów, mistrzem Europy został Pawlicki, na drugim stopniu podium stanął Janowski.
Zwycięzca turnieju wywalczył w pięciu startach 14 punktów – raz tylko zajmując drugie miejsce za Słowakiem Martinem Vaculikiem. Słowacki żużlowiec i Rosjanin Artem Laguta do końca walczyli o miejsca na podium – podział medali rozstrzygnął się dopiero w dodatkowym wyścigu, w którym Maciej Janowski pokonał obydwu rywali. Brązowy medal wywalczył ostatecznie Słowak, Rosjanin zakończył zawody na czwartym miejscu.
Pozostali Polacy również zakończyli turniej w Tarnowie na czołowych pozycjach – Patryk Dudek był piąty, Sławomir Musielak – szósty, a Dawid Lampart dziewiąty.
Do Tarnowa nie dotarł jeden z awizowanych uczestników – Anton Rosen ze Szwecji. W jego miejsce na torze pojawił się Fin Kalle Katajisto, który jednak nie odegrał w zawodach żadnej roli.