W Szkole Podstawowej w Wierzchosławicach odsłonięto tablicę poświęconą pamięci płk. Adama Boryczki, a w uroczystości wzięła udział rodzina pułkownika oraz żona i syn ś.p. Wiesława Kutka, który jako pierwszy na ziemi wierzchosławickiej odsłaniał karty zakazanej ongiś historii i nakreślił wstępny zarys tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Po mszy świętej w wierzchosławickim kościele parafialnym w Szkole Podstawowej w Wierzchosławicach odbyła się uroczystość patriotyczna, która była ostatnim akcentem tegorocznych powiatowych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Otworzyła ją dyrektor Magdalena Sybilska, która przypomniała, że 2016 rok został uznany rokiem cichociemnych. - Stanowili oni elitę polskich sił zbrojnych. Wiedza o ich osiągnięciach musi być upowszechniana w młodym pokoleniu - mówiła m.in. Magdalena Sybilska.
Jednym z cichociemnym był także, pochodzący z Wierzchosławic, płk Adam Boryczka. Tablica upamiętniająca tę postać została odsłonięta na ścianie szkolnego korytarza, tuż obok gabinetu dyrektora szkoły. Poświęcił ją ksiądz proboszcz Jerzy Czuj.
Niezwykle ciepło powitano przedstawicieli rodziny pułkownika Boryczki. W jej imieniu za zorganizowanie uroczystości podziękowała pani Józefa Katra oraz żonę i syna ś.p. Wiesława Kutka. To właśnie Wiesław Kutek jako jeden z pierwszych w gminie Wierzchosławice działał na rzecz przywracania należnej pamięci płk. Adamowi Boryczce, żołnierzom Armii Krajowej, a także niepodległościowego podziemia lat wojny i późniejszych. Za życia zgromadził sporo dokumentów i zdjęć związanych z płk. Boryczką. To on nakreślił wstępny zarys kilkudniowych uroczystości w Wierzchosławicach poświęconych pamięci płk. Adama Boryczki i Żołnierzy Wyklętych.
Starosta Roman Łucarz oraz etatowy członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Jacek Hudyma serdecznie podziękowali wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację kilkudniowych wydarzeń w Wierzchosławicach upamiętniających Żołnierzy Niezłomnych. Tych znanych z imienia i nazwiska, ale również bezimiennych bohaterów, których nie są znane nawet miejsca pochówku. - Szczególne podziękowania należą się Stowarzyszeniu Inicjatywy Społeczne, a także samorządowi gminy Wierzchosławice, w tym wójtowi Zbigniewowi Drągowi oraz Przewodniczącemu Rady Gminy Arturowi Jasińskiemu.