Gminny sponsoring dla młodej zawodniczki

Szesnastoletnia Agnieszka Kozioł z Poręby Radlnej jest kolejną młodą zawodniczką z terenu Gminy Tarnów, która została wsparta finansowo przez gminny samorząd. Umowa o sponsoringu została podpisana w piątek, 17 lipca.

Agnieszka Kozioł, mieszkanka Poręby Radlnej trenuje bieganie. Jest zawodniczką niepełnosprawną ruchowo, na co dzień trenującą w ramach Polskiego Związku Sportów Niepełnosprawnych „Start” pod kierunkiem Bogusława Szczepańskiego oraz Bartłomieja Totta. Agnieszka zaczęła trenować w roku 2006, trenuje przeciętnie trzy razy w tygodniu.
17 lipca podpisana została umowa w myśl której utalentowana biegaczka uzyska pomoc finansową ze strony samorządu gminy Tarnów. - Dotychczas zdobyłam złoty medal w biegu na sto metrów w Spartakiadzie Małopolskiej w Wiśle, dwa srebrne medale na Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w maju oraz sześć brązowych medali na Mistrzostwach Polski niepełnosprawnych w lekkiej atletyce, które miały miejsce w dniach 19-21 czerwca – wylicza młoda zawodniczka.
Jak mówi Agnieszka Kozioł jej marzeniem jest nie tylko start na olimpiadzie dla niepełnosprawnych sportowców, ale zmierzenie się ze sportowcami pełnosprawnymi. - Będziemy kibicować naszej młodej zawodniczce i mam nadzieję, że to jej marzenie się spełni – deklaruje wójt Grzegorz Kozioł.
W zamian za przekazaną kwotę Agnieszka będzie występować na zawodach sportowych w stroju z herbem Gminy Tarnów.