Do 6 maja można składać propozycje zadań do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do podziału w ramach budżetu obywatelskiego jest kwota sześciu milionów złotych. Zgłaszać można zarówno inicjatywy dotyczące jednego powiatu, jak i zadania subregionalne.
Do 6 maja można składać propozycje zadań do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. 10 czerwca zostanie ogłoszona lista propozycji, które przeszły pozytywną weryfikację. To spośród nich mieszkańcy w wakacje wybiorą zwycięskie pomysły , które zostaną zrealizowane. Do podziału jest kwota sześciu milionów złotych – po milionie na każdy subregion.
Zgłaszać można, w dwóch kategoriach – zadań powiatowych i subregionalnych, zarówno inicjatywy o charakterze prospołecznym, jak i kulturalnym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym czy ekologicznym. Zadania muszą być zgodne z prawem i mieścić się w granicach zadań i kompetencji samorządu województwa oraz być zgodne ze Strategią Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020.
Zadanie powiatowe może zgłosić osoba, która mieszka na terenie danego powiatu, a także uzyskała poparcie co najmniej 50 jego mieszkańców, którzy skończyli 16 lat. Listę poparcia trzeba też dołączyć do zgłoszenia zadania o charakterze subregionalnym – wtedy potrzebna jest co najmniej 100 podpisów mieszkańców subregionu. W obu przypadkach osoba zgłaszająca zadanie musi mieć ukończone 16 lat.
Zadanie powiatowe dotyczy wyłącznie jednego powiatu i wartość jego realizacji wynosi od 50 do 100 tysięcy złotych. Zadanie subregionalne musi dotyczyć co najmniej dwóch powiatów położonych w jednym subregionie, a koszty jego realizacji wynoszą od 100 do 300 tysięcy złotych.
Pomysły można zgłosić za pośrednictwem poczty lub osobiście w urzędzie marszałkowskim w Krakowie. Wnioski przyjmuje też agenda zamiejscowa w Tarnowie. Wszystkie dokumenty można natomiast pobrać ze strony internetowej.