24 czerwca w Tarnowie rozpocznie się trzydniowe święto miasta - „Zdearzenia 2016”. Tegoroczną odsłonę wydarzenia połączono z jubileuszem 150-lecia Parku Strzeleckiego. Oficjalna inauguracja odbędzie się 24 czerwca o godzinie 17.00 w tarnowskim teatrze. Rozpocznie ją gala wręczenia Nagród Miasta Tarnowa połączona z koncertem Krzysztofa Napiórkowskiego z zespołem.
Plenerowe koncerty, piknik policyjny, spotkania podróżników, Aeropiknik, Jarmark Galicyjski, ale też wręczenie Nagród Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury - wszystko to już niebawem w Tarnowie w ramach „Zdearzeń”, czyli święta miasta. Tegoroczne Dni Tarnowa rozpoczynają się w piątek, 24 czerwca i potrwają do niedzieli.
Oficjalna inauguracja odbędzie się 24 czerwca o godzinie 17.00 w tarnowskim teatrze. Rozpocznie ją gala wręczenia Nagród Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury, a po części oficjalnej zaplanowano koncert Krzysztofa Napiórkowskiego z zespołem.
Sobota i niedziela upłyną pod hasłem wydarzeń rodzinnych. Tradycyjnie na ulicy Wałowej będzie można odwiedzić cieszący się co roku dużym zainteresowaniem Jarmark Galicyjski.
24 i 25 czerwca Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na Rynek na koncerty plenerowe. Pierwszego dnia wystąpią młodzi adepci rocka, wywodzący się ze Szkoły Muzyków Rockowych S.M. Rock działającej przy Tarnowskim Centrum Kultury, czyli zespoły WASABI i NEED MORE CLOUDS, które mimo krótkiego stażu mają za sobą już kilka sukcesów. Gwiazdą wieczoru będzie jedna z najbarwniejszych postaci na rodzimej scenie muzycznej ostatnich lat – Dawid Podsiadło. W sobotę odbędzie się muzyczna podróż w przeszłość za sprawą takich wykonawców jak ABBA SHOW i CHRZĄSZCZE. Początek koncertów na tarnowskim Rynku o godzinie 19.00. Wstęp wolny.
Ostatni dzień miejskiego święta upłynie pod znakiem jubileuszu 150-lecia Parku Strzeleckiego. Z tej okazji w parku odbędzie się Aeropiknik. Miłośnicy lotnictwa będą mieć możliwość wsiąść do szybowca, zapoznać się z funkcjonowaniem sterów i przyrządów oraz wziąć udział w zajęciach z instruktorem. Dla fanów balonów przygotowano prezentację systemów zasilania i działania palników. Chętni będą mogli wejść do kosza i pod okiem instruktora samodzielnie obsługiwać balonowe palniki. Jeżeli pogoda pozwoli, zaplanowano także loty balonowe na uwięzi. Nie zabraknie także gier i zabaw lotniczych. W planie imprezy są m.in. konkursy na samodzielną budowę i wystrzeliwanie rakiet wodnych, konkurs modeli szybowców, a także prezentacja latawców sportowych o nietypowych kształtach i rozmiarach. Podczas tzw. bloku koncertowego będzie można posłuchać występu kwartetu smyczkowego, muzyki węgierskiej, zespołów ludowych, Orkiestry Dętej Grupy Azoty oraz piosenek z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.